My bookmarks

Розділ 8. Бережливість, ретельність і ощадливе сімейне життя

8.1. Ощадливе життя

 Чи не є це радістю — жити та працювати заради один одного в любові з дружиною, яка живе заради свого чоловіка, дітьми, які живуть заради батьків, та батьками, дідусем, бабусею, онуками, які живуть заради сім’ї? Коли всі члени сім’ї прагнуть створити щось заради всієї сім’ї, а не для себе самого, коли дідусь, батько й мати, і навіть діти заощаджують свої витрати для того, щоб створити щось для всієї сім’ї, і коли вся сім’я докладає зусиль, щоб розширити свою спільну власність, цей дім буде процвітати.
  З цієї причини таке гніздо любові може розширюватися завдяки тому, що вони утримуються від витрачання грошей, щоб заощадити та жити для цілого. Коли такі сім’ї розповсюдяться в суспільстві та світі, може бути здійснений ідеал. Це не відбувається зосереджено на нашій особистій власності та нас самих.
(167-214, 19.07.1987)

 Права власності повинні бути повернені Богу. З цієї причини я не маю нічого. Оскільки я це знаю, я живу ощадливим життям. Потроху наближається такий час, коли вся сім’я може піти будь-куди з однією торбою та жити там. Є доля істини в біблійному вірші: «Верблюдові легше пройти через голчане вушко, ніж багатому в Боже Царство ввійти». (229-65, 09.04.1992)

 Як ви встановлюєте міцну економічну основу? Ви повинні спершу бути ощадливими. Ось чому я кажу вам бути ощадливими. Але скільки б я не наголошував на цьому, цього не робиться. Церква Об’єднання буде змушена пройти ще один шлях страждань у той день, коли ми будемо звинувачені у невиконанні своєї відповідальності в середовищі, де ми можемо вільно віддавати й отримувати матеріальні речі. (24-101, 13.07.1969)

 Наші місіонери настільки натреновані, що вони не потребують розкошів суспільства західної цивілізації. Це тому, що в нас є нова культура. Вона називається «культура спальних мішків». Наші молоді люди, куди б вони не подалися, не почуваються дезорієнтованими. Ви побачите, що житла місіонерів Церкви Об’єднання не мають ніяких розкішних меблів, а лише найпростіше начиння. (130-280, 07.02.1984)

8.2. Бережливість

 Ви повинні бути прикладом у всьому. Вживання вишуканої їжі, життя в достатку ніколи не буде прикладом. Ви повинні знати, що зразковим життям є приборкання цього та витрачання грошей на те, що справді необхідно.
  У неділю я змушений одягати костюм, але в інший час, наскільки це можливо, я ходжу без краватки. Коли я знаходжусь вдома, я не ношу піджака, а одягаю прості речі, як, наприклад, светри. Тільки подумайте про те, скільки коштують краватки на Заході. Якщо туди додати шпильки, скільки це буде коштувати разом? Коли людина, яка думає про світ і проводить усе своє життя без краватки, і людина, яка все своє життя носить краватку, не думаючи про світ, підуть у духовний світ, як ви вважаєте, хто з них буде ближчим до Бога?
  Коли ви тримаєте піст, ви розумієте, як багато у вас є часу. Ви розумієте, скільки часу витрачаєте на приймання їжі три рази на день. Як багато витрачається духовних зусиль, коли ви постійно відкриваєте холодильник, щоб з’їсти яблуко, чи ходите туди-сюди, щоб випити коли? Необхідно звикнути їсти лише під час приймання їжі. Якщо ви робитимете так, ви не захворієте, а станете здоровішими.
  Я не прихильник ідеї купання кожного дня. Це також не добре для здоров’я. Я взяв за правило купатися раз на кожні три дні. Ми мусимо митися, тому що потіємо. Як багато ми споживатимемо води, купаючись щодня? Це не добре для здоров’я. Ви можете казати: «О! Батько — варвар», але я до цього ставлюся спокійно. В Едемському саду Бог, Адам і Єва були варварами. Чи була в них тоді така ванна кімната, які ми маємо тепер? Чи був у них туалетний папір? Нічого в них не було. Тому будьте вдячні за все це, і роблячи хоча б таким чином, рятуйте цей світ.
(131-283, 04.05.1984)

 Коли ви приймаєте їжу, ви повинні робити це іншим чином, ніж раніше. Навіть коли ви йдете в туалет, це повинно бути інакше, ніж раніше. Зараз, коли ви їдете поїздом і заходите в туалет, там висить туалетний папір. Ви, напевне, надмірно використовували його, думаючи: «Так ніхто ж не бачить». Ви не повинні користуватися ним необмежено знову та знову тільки тому, що він належить комусь іншому. Ви маєте користуватися ним ощадливо та тільки один раз. Ви повинні змінитися. (57-179, 31.05.1972)

 Навіть коли ви голодні, ви не повинні переповнювати їжею тарілку. Ви маєте підтримувати стандарт отримання задоволення у споживанні її трьох п’ятих частин, відклавши з тарілки дві п’ятих. Лише тоді ви є мудрою людиною. Ви повинні знати, як бути ощадливим у всьому. Скільки вам буде достатньо за умови, що ви максимально заощаджуватимете? Вам слід через таке тренування встановити особистий рекорд, спробувавши дійти до своєї межі протягом хоча б трьох місяців. Після цього подивимося, що буде. (57-197, 31.05.1972)

 Ми повинні нащупати шляхи збереження навіть одного гроша заради Божої волі та відновлення цієї країни. Отже, я вважаю, що нам слід освоїти методами навіть більшої ощадливості в нашому економічному управлінні. (77-31, 23.03.1975)

 З цього часу я думаю урізати вам половину бюджету. Я хочу зробити так, щоб ви не пили таке як кока-кола та навіть не їли фрукти. В кафе я бачив, що ви входили туди вільно та їли все, що там було. Ви їли, як свині. Це не має нічого спільного з ощадливістю. Вам слід бути ощадливим щодо одягу, їжі та життя. (96-134, 03.01.1978)

 Наші члени не повинні носити таких краваток. Я не кажу цього через побоювання, що люди зі сторони неправильно зрозуміють. Якщо можливо, однак ми повинні бути ощадливими в цьому питанні. Таким чином, звідси почнеться велика революція винахідливості. Це абсолютно необхідно в Америці. (94-195, 01.09.1977)

 Хтось каже, що я мільйонер, бо маю багато грошей, але я проливаю гіркий піт без спочинку двадцять чотири години на добу, щоб заощадити копійку. Гроші, зібрані таким шляхом, я розповсюдив по всьому світу. І записів про це я не веду. Я не маю навіть жодної зареєстрованої печатки. Ті гроші, що я старанно зібрав, ніхто не може спожити на свій власний розсуд. З цими грошима Бог. Ви розумієте? (101-161, 29.10.1978)

 Я роблю те, чого не можуть інші, живучи ощадливо та утримуючись від сну, спочинку та їжі, коли інші сплять, відпочивають та їдять. Такі мої переконання з самого початку. (103-241, 01.03.1979)

 Що ми намагаємось зробити, відкладаючи, заощаджуючи та живучи в нестатках? Ми намагаємось зробити добро прийдешнім поколінням. Тому ми прагнемо оволодіти ідеологією, що допоможе створити базу, якою ми зможемо пишатися перед світом. Коли ми залишимо після себе традицію, що ґрунтується на такій ідеології, на десять років, сотню чи тисячу років, то Республіка Корея точно стане нацією, яка може здобути підтримку світу. Тому метою моєї ідеології є спрямовувати людей на основі такого принципу. Хоча ця ідеологія може видаватися найгіршою в своєму роді в труднощах сьогодення, але лише вона залишиться у вічності та переможе. Тому я пішов цим шляхом. (109-104, 26.10.1980)

 Коли ми кажемо: «Економте гроші!» — то більш громадською справою є економія заради спасіння країни, ніж для того, щоб розбагатіти. Ми не економимо з тим, щоб стати багатими. Ми робимо це для спасіння країни. Я кажу Америці: «Америка повинна бути ощадною та повинна економити!» — для того, щоб врятувати світ. Америка збирає найбільші податки в світі. Якби вона збирала багато податків для світу, то світ став би її поважати.
  Якщо це зроблено заради американців, тоді американці будуть протистояти уряду, і навіть світ буде протистояти цьому. Я вважаю, що мода і культура Америки руйнує світ. Отже, заради світу… Я кажу собі: «Я можу зіткнутися з протистоянням, але шлях, яким іде преподобний Мун є правильним шляхом». Це так зі всім, що чую, кажу та роблю.
(111-256, 22.02.1981)