Розділ 2. Сім'я, яка веде зразкове життя віри
2.1. Життя віри виховує дітей
Замисліться над тим, скільки людей приходить у неділю раніше часу служби і готується? Багато людей заходять у церкву, коли повинна ось-ось розпочатися проповідь і вже проспівані святі пісні. Як можна називати таких людей послідовниками Божої волі? Як би вони не виправдовувалися, а все ж таки вони живуть особистим життям, а не громадським. Ми не можемо сподіватися на таких людей і покладати на них надії. Тому ви повинні знайти нове розуміння Божої волі та йти вперед, прийнявши рішення бути уважними до громадського життя й бути прикладом в особистому житті. (31-271, 04.06.1970)
Всі благословенні сім’ї без винятку повинні приходити на службу раніше, ніж вона розпочинається, та створювати наповнену благодаттю атмосферу для різних людей, які прийдуть на службу з тим, щоб вони відчули цю благодать. Якщо ви утворите основу шімджон для підтримки пастиря перед його виходом для проповіді, то він відчує стимул від завзятого виразу облич членів. Кількість таких активних членів визначає розвиток церкви. (31-271, 04.06.1970)
Офіційні річниці та заходи нашої Церкви ви повинні розглядати як саме ваше життя та мобілізовувати себе. Благословенні сім’ї, які цього не роблять — невдахи. (31-276, 04.06.1970)
Благословенні сім’ї повинні навчати своїх дітей, як приносити недільний день Богу, показуючи їм зразкове життя присвячення, з самого ранку готуючись до служби. Але насправді вони займаються своїми справами. Вони кажуть, що живуть по Божій волі, але не моляться, не роблять присвячення, не вивчають Принцип і не свідкують. Хіба так годиться? Якщо недільна служба розпочинається, наприклад, о 10:30, вони повинні вийти о 9:30 чи о 10:00, щоб бути в церкві до початку. Та замість того, щоб так робити, вони виходять з дому запізно й швидко займають місця на половині служби.
Такі сім’ї неодмінно будуть звинувачені. Скільки б вони не навчали своїх дітей, на них це зовсім не матиме ніякого впливу. (31-269, 04.06.1970)
Батьки повинні бути добрим прикладом у своєму житті віри. В сім’ї вони повинні показувати своїм дітям, як завзято вони практикують усі аспекти життя віри, включно з життям молитви та сімейними службами. Вони повинні зробити так, щоб діти зрозуміли наскільки важливим є час Обітниці. Вони повинні не лише проводити службу Обітниці, але, як батьки, після цього вони повинні навчати своїх дітей Божої волі. (31-269, 04.06.1970)
Благословенні сім’ї мають бути прикладом у своєму житті служіння Небесам. Вони повинні зробити частиною життя пожертвування, службу Обітниці, свідкування тощо.
Неділя є таким днем, в який ви віддаєте членам те, що заощаджували та планували протягом тижня, що може принести їм радість. У неділю також ви повинні ділитися заздалегідь приготовленою їжею з іншими сім’ями та хвалити своїх других половин. (21-88, 03.11.1968)
Ви не можете очікувати, що ваші діти будуть добре рости, якщо ви не будете дотримуватись служб Обітниці, присвячень і недільних служб. Отже, на чолі зі мною має утворитися чотирьохпозиційна основа. Для того, щоб поставити на ноги нащадків, батьки повинні діяти правильно. (21-87, 03.11.1968)
Благословенні сім’ї повинні бути прикладом у відвідуванні недільних служб і офіційних церковних зібрань. (21-87, 03.11.1968)
Куди б не їхали члени, вони спочатку повинні відвідати святе місце, тобто святу землю або церкву. Якщо вони цього не можуть, вони повинні хоча б встановити таку умову, що вони це зробили. Кожен з вас є особою, однак ви повинні завжди думати, що ви є не тільки особою. Ви повинні займати позицію засновника роду. (17-86, 26.11.1966)
Кожна сім’я повинна підготувати білу подушку. Вони мають підготувати чисте охайне місце, сісти на цю подушку та виділити достатньо часу, щоб зробити щире приношення. (17-87, 26.11.1966)
Щоб ви не робили: спали, не спали, їли, відпочивали чи дивилися — всі ваші дії повинні бути направлені на волю Бога. (73-61, 29.07.1974)
Ви повинні принести своє присвячення у свідкуванні своїх батьків. Немає більшого щастя, ніж отримання небесного благословення разом з ними в присутності Божої волі та створення захисного паркана благословенної сім’ї. (16-329, 31.07.1966)
2.2. Життя молитви є більш суттєвим, ніж прийом їжі
Ви повинні молитися. Визначаючи час молитви, ви повинні спробувати помолитися на світанку, зранку, в обід, ввечері, о десятій та о дванадцятій ночі. Коли ви вестимете життя молитви таким чином протягом багатьох років, ви будете знати, який період часу найбільше підходить вам для молитви. Знаючи це, ви повинні робити приношення в ту годину, яка вам підходить.
По можливості моліться під керівництвом людини, яка має високий стандарт благодаті. Тоді через цю людину ви отримаєте благодать. Якщо ваш чоловік має вищий стандарт благодаті, ніж ви, та веде зразкове життя віри, то ви отримаєте благодать через нього. Після того, як ви отримаєте благодать таким чином, ваш чоловік видасться вам красенем, якого світ не бачив. І навпаки, якщо чоловік отримує благодать через свою дружину, вона точно буде виглядати для нього найчарівнішою. Вона буде найкрасивішою жінкою у світі. Ось такими повинні бути подружні пари.
Тоді, коли ви прокидаєтесь, ви хочете бачити один одного, і вночі не спати, а шепотітися. Це те, що приносить процвітання, а не занепад. (31-288, 04.06.1970)
Скільки годин ви витрачаєте на їжу кожен день? Чи не буде це майже півтори години? В середньому ви витрачаєте протягом доби годину з половиною на їжу. На духовну діяльність ви повинні витрачати ще більше часу, ніж ви витрачаєте на їжу. Я прийшов до розуміння цього факту протягом безлічі років життя у вірі. (70-171, 09.02.1974)
Молитви завжди здійснюються. Через молитву ми отримуємо енергію та розуміння того, як буде розвиватися проблема в майбутньому. Ви отримаєте науку: «В цій ситуації дій так, а цю роботу виконуй таким чином». Знаючи це, ви можете здійснити великі речі. Лише через молитву ви можете бути першопрохідцем такої стежки. Ви повинні знати, що молитва суттєвіша за прийоми їжі. (104-111, 15.04.1979)
Так чи інакше, але ми повинні прорватися на нашому шляху. Та чим довше ми живемо, тим більше відчуваємо, що це неможливо зробити своїми силами. Тому людина віри повинна зрозуміти, що їй необхідно молитися. (71-275, 05.05.1974)
Моліться. Молитва є складом постачання вашого шімджон. Якщо у вас немає часу на це, то ви повинні молитися хоча б під час виконання своєї роботи. (27-89, 26.11.1969)
Ви повинні молитися навіть під час прання, чи йдучи по дорозі. Ви маєте постійно наповнювати свій склад, він не повинен бути порожнім. (27-87, 26.11.1969)
Не ведучи життя постійної молитви, ви не зможете продовжувати шлях Божої волі. У своєму щоденному житті не думайте про гроші. Ви повинні спершу думати про Божу волю. (27-88, 26.11.1969)
Чи стали ви вже Божими дітьми, які мають Бога за своїми плечима? Якщо ви хочете мати Бога за своїми плечима, то повинні завжди бути з Ним та стати людиною, з якою Бог завжди може бути. Цуценя, яке залишило лоно своєї матері та самотньо ходить довкола, не може отримати захист своєї матері. (100-104, 08.10.1978)
2.3. Благословенні сім’ї є старійшинами роду
Я дав інструкції 430 парам, яких я благословив у 1968 році, щоб вони стали родовими месіями. Вони повинні виконати цю місію. Так само як у церкві зосереджено на Батькові організовані 36 сімей, в роду, скажімо Кім, на чолі з сім’єю, яка раніше отримала Благословення, повинні бути організовані 36 сімей роду Кім. Якщо надто тяжко встановити 36 сімей, ви повинні стати предками хоча б 12-ти сімей.
Таким чином, ви повинні стати предками свого роду та організувати нові коліна. Ви повинні організувати ваш рід у формі дванадцяти колін. Коли ви це зробите, увесь ваш рід буде включений у ці дванадцять колін, стаючи родом прямої лінії спорідненості. (31-276, 04.06.1970)
Теперішні благословенні сім’ї важливі тому, що вони є предками традиції. Щоб встановити традицію, ви повинні стати месіанською сім’єю для свого роду. (21-87, 03.11.1968)
З цього часу з’являтимуться роди, які базуються на благословенних сім’ях. Тому ви повинні виконати свою місію родового месії. Майбутні церкви будуть гуртуватися довкола старійшини роду. Всі благословенні сім’ї є старійшинами своїх родів. (23-62, 11.05.1969)
Оскільки була встановлена основа для нової сім’ї та роду, ви ввійшли у дивовижну сферу історичної переваги, де можете відновити свій рід. Тому настав час, коли ви можете свідкувати своїм батькам, братам і сестрам.
Метою історії відновлення є відновлення сім’ї. Наскільки швидше за інші сім’ї можна відновити вашу рідну сім’ю! Це схоже на казку, що за час мого життя ви почули від мене вказівку свідкувати своїм батькам та своїм братам і сестрам. (67-253, 10.07.1973)
На цьому фундаменті ви можете звести родову основу під час свого життя. Яка це велика честь! Знаючи це, ви повинні бути вдячними. Однак, якщо ви не зможете виконати цієї відповідальності, ваша сім’я буде відповідати за це. З цієї точки зору, звичайно, відповідальність сім’ї важлива, але зараз сім’я повинна взяти на себе місію родового месії. (31-280, 04.06.1970)
Пекло є місцем, звідки ніколи не можна втекти, як тільки туди попадеш. Незважаючи на це, у вас немає чіткого розуміння, що ваша матір, батько та родичі підуть у пекло. Ви лише думаєте: «Якось воно буде». Однак задумайтесь всерйоз про те, що ваші любі батьки справді підуть до пекла. Людське серце таке, що коли ваші батьки повинні піти до тюрми, ви будете плакати, стенати та робити все, щоб їх звільнити. А що ви зробите, якщо дізнаєтесь, що ваші діти, батьки й родичі, брати й сестри, що пов’язані з вами небесним серцем, прямують у в’язницю, з якої ніколи не зможуть вийти? (34-266, 13.09.1970)
У благословенних сім’ях чоловік займає субстанційне положення Ісуса, а жінка — субстанційне положення Святого Духа. Тому благословенні сім’ї повинні кидатися спасати свій народ без усяких коливань, як це робили Ісус і Святий Дух щодо народу Ізраїлю. Отже, благословенні сім’ї можуть розпочати діяльність в якості родових месій. (21-284, 01.12.1968)
Ви повинні знайти землю Ізраїлю, ведучи за собою сім’ю. На вас лежить така відповідальність. Як дванадцять колін Ізраїлю повинні були ввійти в свою призначену землю, так і ви повинні, ведучи свою сім’ю, крокувати вперед, щоб знайти землю свого спадкоємства для свого роду. (35-302, 30.10.1970)
Чому я послав вас в якості родових месій? В минулому Ісус був посланий у цей світ вертикальним шляхом з духовного світу. В наші ж дні преподобний Мун, будучи представником Бога й Небес посилає у світ тисячі сімей типу месії, які можуть представляти свої роди. Тепер вже ми не згинемо. Я проголосив родове месіанство о 14:30 3 січня 1989 року. (185-238, 08.01.1989)
Ви повинні зрозуміти, що родовий месія є ведучим, який направляє свій рід до історичної батьківщини протягом одного покоління. Ви маєте знати, що ви стоїте на чолі, як і Мойсей під час Виходу. Це не сліпа віра. Мойсей не знав чогось, але я знаю все конкретно. Я знаю всі теоретичні аспекти. Ви повинні повернутися до свого рідного міста, але ви не можете повернутися до нього, не знайшовши Каїна. (102-264, 14.01.1979)
Чому ви повинні виконати відповідальність родового месії? Першою причиною є те, що ви маєте спасти своїх батьків. Вони перебувають у положенні першого Адама, а ви — в положенні другого Адама. Ви повинні завершити місію Адама через відновлення та відтворення своїх батьків. Другою причиною є те, що вам потрібне рідне місто. Виконавши відповідальність родового месії, ви матимете своє власне рідне місто.
Зрештою, причиною для виконання вашої частки відповідальності родового месії є вдосконалення сім’ї Адама. Конкретніше, ви повинні виховати свій рід. (244-211, 07.02.1993)
Для того, щоб особа знайшла спокій, вона повинна мати сім’ю, тому Церква Об’єднання боролася за встановлення сімей. Таким же чином, сім’я не може знайти своє місце без роду. Ваш рід служить парканом для захисту вас і вашої сім’ї від поривів вітру та всього іншого. Без створення такої сфери, яка може служити цій меті, ваша сім’я не зможе існувати в мирі.
Щоб це зробити, ви повинні стати родовим лідером для своїх родичів. Якщо ви станете їхнім родовим лідером, навіть якщо й виникне конфлікт, родичі з різних сіл вийдуть на передову лінію та воюватимуть, а старійшина має лише направляти їхні зусилля. Далі він може відпочивати. Тому я кажу вам виконати місію родового месії. Потім я скажу вам виконати місію національного месії. В майбутньому, якщо ви поїдете у світ і свідкуватимете, ви виконуватимете місію національного месії. (56-311, 18.05.1972)
Ви повинні виконати таку ж місію як месія роду Кім, якщо ви Кім. Вам слід думати: «Я — месія», представляючи рід Кім, якщо ви з роду Кім, чи рід Пак, якщо ви з роду Пак у побудові небесної країни. Думайте, що ви є спасителем, який рятує рід Кім. Для того, щоб це зробити, ви повинні виконати відповідальність первосвященика для всього роду Кім. (155-265, 31.10.1965)
Яка кінцева мета? Який метод знаходження розв’язку? Що ми повинні робити, щоб отримати такі вигоди в прориві всіх стін та керівництві справами? Ми повинні стати родовими месіями. Коли це зроблено, не залишиться нічого такого, що може бути умовою звинувачення на особистому рівні, рівні сім’ї, роду, народу, країни та світу. (189-69, 19.03.1989)