Розділ 3. Життя заради інших з істинною любов'ю
3.1. Чому необхідно жити заради інших
Як можна описати Бога, Який створив цей Всесвіт і встановив його закони? Він займає представницьке положення як той, хто жив заради інших більше, ніж будь-хто. Такий Бог. Отже, для того, щоб зустрітися з Ним, ви повинні жити заради інших. Незважаючи на те, що Він — великий король знань, Він не просить нас приходити до Нього зі знаннями. Бог також є великим королем сили, але Він не просить нас приходити з силою. Він також господар та великий король влади, грошей та матерії, але не бажає, щоб люди все це збирали. Якщо ви житимете заради інших, до вас прийде все. (133-16, 01.07.1984)
Що стосується дії відтворення, то віддавання й віддавання заради інших є такою самою дією, як коли Бог розширював Себе під час творення. Вкладати себе є дією творення свого другого «я». Це те ж саме, як Бог вкладав себе у творення світу. Робота відтворення є шляхом відновлення через відкуплення, відкуплення відбувається через дію відтворення. Тому відтворення може виникати лише тоді, коли ви вкладаєте себе. З цієї причини логічним висновком є те, що жертвування неминуче. (82-240, 31.01.1976)
Бог не є диктатором. Бог теж вкладав у людство. Бог існує заради людства. З цієї причини люди намагаються йти за Ним тисячі років. Оскільки Всесвіт і всі створіння існують згідно з небесним законом життя заради інших, для того, щоб людство підтримувало своє існування, люди повинні жити заради інших. Життя заради інших виходить за межі Заходу й Сходу, минулого та майбутнього. (187-89, 06.01.1989)
Ми повинні знати, що життя заради себе викликає зло, а дії заради більшого викликають розвиток. Коли ви житимете заради більшого, перед вами відчиняться кожні двері. Відчиняться двері особи, сім’ї, роду, народу, світу та небес, відчиняться кожні двері й запрошуватимуть вас.
Жити заради інших означає встановити всесвітню істину на шляху істинного життя. Цей принцип веде усюди та є незмінним вічно. Оскільки немає минулого, сучасного й майбутнього, то потрібно жити заради інших. Якщо Бог з’являється святим, таким як Конфуцій, Ісус, Будда та Мухамед, і питає їх, що вони думають про цю істину, то чи вони відповідають: «Це правильно! — чи кажуть: — Це неправильно!»? Це всесвітній принцип. Ви маєте знати, що це єдиний закон людства, який дозволяє нам жити істинно. (133-16, 01.07.1984)
Які досягнення ми залишимо після себе в історії як традицію? Сьогодні в цьому світі залишилися лише ті досягнення, які були зроблені через безкорисливе життя з духом жертовності. Такі люди запам’яталися як святі, історичні постаті та патріоти. Лише на основі такого духу жертовності вижила наша спадщина. Тому ви повинні знати, що жертовний вчинок залишає після себе спадщину. (82-239, 31.01.1976)
Божа любов не тільки для того, щоб любити всі Божі створіння та теперішнє людство, але й усіх людей минулого, теперішнього та майбутнього. Ви повинні знати, що з цієї причини Бог працює над звільненням навіть духовних людей, які потрапили до пекла. Люди повинні йти шляхом істини, шляхом життя та шляхом любові. Яким би великим ви не були, якщо ви не маєте основи життя заради інших, ніхто за вами не піде. З іншого боку, той, хто живе заради інших, природно стане суб’єктом. Він стане людиною істинного життя. (133-30, 01.07.1984)
Причиною того, що ідеї преподобного Муна стануть у ХХІ столітті стрижневою філософією, є те, що вони протиставляють моделі «живи для себе» філософію «живи заради інших», яку я відкрив. Логічним і неминучим є висновок, що ми можемо сподіватися на появу світу, який піде шляхом останньої. Ось чому єдина надія полягає на Церкву Об’єднання. Світ через десятки тисяч років після ХХІ ст. йтиме за цією групою, яка живе заради інших, а не за філософією «живи для себе». Люди не підуть за тими, хто буде змушувати їх жити заради інших. Їм це не подобається. (169-88, 25.10.1987)
Як можна досягнути об’єднання? Як я здійсню об’єднання? Через фізичну агресію? Силою? Грошима, владою чи може знаннями? Все вирішується через життя заради інших, зосереджено на істинній любові. Висновок простий, чи не так? Через життя заради інших, зосереджено на істинній любові, диявольський світ буде відтворений у небесний світ. Це логічний висновок. (182-134, 16.10.1988)
3.2. Людина, яка живе заради інших, є центром
Чи наша Церква Об’єднання закликає жити добре, чи жити в труднощах? Жити добре чи в труднощах? Для кого? Для преподобного Муна з Церкви Об’єднання? Для Бога. Це єдиний спосіб, яким ми можемо розтопити Бога. (42-52, 19.02.1971)
Спосіб, у який можна когось перемогти, це не конфлікт, а піклування про нього спочатку з позиції батька. Так ви переможете. Якщо ви будете піклуватися про когось протягом трьох років, тоді він, безсумнівно, почне слухатися вас. Ось таким є серце. Він відчинить всі двері свого дому, включно зі своєю основною кімнатою, та запросить вас: «Ти можеш прийти в мій дім будь-коли». Ви повинні зрозуміти, що дія, яка відповідає принципу Всесвіту, розчулює первісну душу. (103-139, 18.02.1979)
Якою є позиція Бога та батьків? Піклуватися про інших першим. Бог думає про вас перш, ніж це робите ви. Батьки думають про вас перед тим, як це робите ви. Ось у чому їх велич. Ось чому вони займають положення суб’єкта. Коли двоє з вас живуть разом, ви повинні мати таке ставлення: «Я повинен робити те, що він має робити». Ось такою особистістю є Бог. Така особистість є центром. Людина, яка живе заради інших, стає центром. (103-139, 18.02.1979)
Якщо мій партнер любив мене та жив заради мене в чомусь малому, то я хочу віддати йому більше, ніж це. Це буде постійно наростати. Через деякий час наростання, якщо це продовжуватиметься до кінця життя, воно вийде за межі нації, світу, Царства Небесного та за межі вічного небесного світу. (119-326, 26.09.1982)
Чому людям подобається щось високе? Їм подобаються високі місця, тому що вони можуть пов’язатися там з різними речами. Чому їм не подобаються низькі місця? Тому що вони стають спрощеними. Вони опиняються далеко від різноманітних стосунків. Для людей найціннішою людиною є той, хто намагається поєднатися з під несеними ідеалами, перспективами та речами. Тут ми можемо побачити концепцію, що така людина є цінною. (129-308, 01.12.1983)
Ви повинні бути більш альтруїстичними. Що це означає? Той, хто є більш альтруїстичним, стане лідером. Серед десяти людей центром є той, хто любить і живе заради десяти. Всі десятеро прийдуть до нього. Люди вважають, що погано, коли живеш заради інших. Однак це спосіб стати центром, лідером і успадкувати все. Такі закони природи. Тому ви повинні розуміти цю концепцію життя заради інших. Це не є чимось поганим або тим, що приносить втрати. Немає кращої справи за цю. (132-276, 20.06.1984)