My bookmarks

Розділ 7. Батьківська любов є еталоном і встановлює традицію для всіх видів любові

 Батьківська любов іде попереду всього іншого. Коли людина виростає в гармонії, окутана батьківською любов’ю, яка підштовхує її, вона пізнає, що являє собою любов. Оскільки вона любить своїх батька й матір, вона вчиться у них через любов між ними.
  Для дітей це радість, єдина в своєму роді.
  Без батьків відчути любов неможливо.
(62-16, 10.09.1972)

 Якою повинна бути любов між дітьми? Що повинно бути для неї еталоном? Брати та сестри повинні любити так само, як люблять їх батько та мати. У кого потрібно вчитися любові? У батьків. (66-120, 18.04.1973)

 Потрібно, щоб діти могли сказати про своїх батька й матір: «Наші мама з татом — найкращі люди на світі! Вони — представники Бога!» Бачачи, що в їх батьків ставлення один до одного незмінне, і їх кохання постійне, сини і доньки скажуть: «Ми — їх діти, тому давайте брати приклад з їх любові. Будемо й ми єдиними один з одним!» Думаю, коли це станеться, сім’я може стати ідеальною.
  Далі, коли діти підростають, й у них настає перехідний вік, вони починають шукати партнера, з яким можна було б об’єднатися душею й тілом.
  Цього можна досягнути за допомогою шлюбу. Чому й чоловіку, й жінці потрібно пройти шляхом зусиль, щоб навчитися в вищій мірі поважати свого партнера й ствердити еталон любові й серця.
  Ось чому потрібно стати такою сім’єю, де батько з матір’ю єдині з душею Бога і Його любов’ю. Діти в такій сім’ї зможуть об’єднатися з Божою душею й любов’ю подібно до своїх батьків.
(БСІК І-913)

 Людина, яка займає положення старшого брата, повинна керуватися батьківською любов’ю, жертвувати собою й любити своїх братів і сестер як батьків. Таким є порядок любові та її традиція. Положення старшого брата пов’язане з такою відповідальністю, що людині, яка його займає, доводиться працювати важче, ніж іншим братам і сестрам.
  Те ж саме стосується й положення батьків. Воно зобов’язує трудитися замість дітей і брати на себе більше труднощів, ніж вони. Якщо батько з матір’ю не хочуть залишати свого положення, опинившись навіть на перехресті сліз через любов до дітей, сини і доньки захочуть піти за ними, навіть якщо їм доведеться проливати сльози.
(БСІК І-913)

 Єдність, в основі якої знаходиться Бог, породжує найрізноманітніше обертання. Дивлячись на те, як батьки люблять дітей, брати та сестри, наслідуючи у своїх стосунках їх приклад, повинні любити своїх молодших братів та сестер. В сім’ї, яка стає єдиною завдяки такій любові, розквітає сімейна любов. Потім вона стає любов’ю до суспільства, переростаючи в любов до нації. Якщо продовжити цей розвиток, то вона стане любов’ю до світу. Однак в наші дні це залишається незрозумілим. (28-168, 11.01.1970)

 Чому ви отримуєте любов від своїх батьків? Тому що, завдяки вам, у ваших батька й матері в подружніх стосунках з’являється стимул покладатися один на одного й любити один одного. Зрозуміло? Спираючись на такий стимул, любов братів і сестер один до одного, також буде незмінною.
  Якщо ви живете, керуючись нею, і думаєте про свого ближнього, як про самого себе, в суспільстві виникає правильне оточення. Якщо розглядати сім’ю, як точку відліку, можна сказати, що вона належить до стадії формування, суспільство — до стадії росту, а країна — до стадії завершення. Потрібно обов’язково пройти через цей процес. Всі сім’ї повинні бути єдині одна з одною, тільки тоді серед них з’явиться любов.
  Далі, повинна бути досягнута єдність у масштабах країни. Тут суспільство поділяється на декілька рівнів.
  У фірми є президент, який її представляє, чи не так? Скільки зараз є представників у країни? Один, вірно? Повинна бути одна відповідальна особа. Таким чином, існує єдиний образ, і лише форма збільшується у розмірах. Незважаючи на розділення, зберігається єдність — таким є принци чотирьохпозиційної основи.
(26-153, 25.10.1969)