Розділ 8. Любов до країни, любов до світу, любов до людства
8.1. Шлях шанобливого сина, патріота, праведника та святого сина
Коли ви стаєте єдиними з Богом, то ви обертаєтеся в усіх можливих напрямках, під найрізноманітнішими кутами. Дивлячись на те, як батьки люблять дітей, брати та сестри у своїх стосунках також слідують їх прикладу, отже старший повинен любити своїх молодших братів та сестер. У сім’ї, яка стає єдиною, завдяки такій любові, розквітає сімейна любов. Потім, вона стає любов’ю суспільства, переростаючи в любов нації. Якщо продовжити цей розвиток, то вона стане любов’ю світу. (28-168, 11.01.1970)
Коли будуть люди, які житимуть заради спільної мети людства, то вони поєднаються в любові до людства. Якщо б був народ, який любив би свою батьківщину, то він став би єдиним, завдяки ідеології любові до країни. Чим більш патріотична любов зростала б у їхніх серцях, тим більше вони ставали б єдиними на основі ідеології любові та заради становлення країни. Коли ви розумієте, що на самоті неможливо створити рух за любов до країни, то ви повинні поєднати між собою людей. Це і є поєднання однодумців. (29-131, 26.02.1970)
Сім’я — це місце, де істинна любов може постійно перебувати. Тому первісна сім’я, маючи любов Всесвіту та перебуваючи під її захистом, збільшує сферу всесвітньої любові й повинна бути сім’єю патріотів, які люблять країну більше, ніж саму сім’ю. І більше того, повинна любити світ більше, ніж націю та країну. Якщо людину, яка любить свою батьківщину, називають шанобливим чоловіком або жінкою, а того, хто любить країну називають патріотом, то як тоді назвати людину, яка любить світ? Це — ніхто інший як праведник. (БСІК І-924)
Що треба для того, щоб стати людиною світу? Для цього недостатньо тільки керуватися законами моралі. І недостатньо ставити в центр усього людину. Зосередившись на людині, ви не зможете пройти далі рівня країни. Те, що допоможе вам перейти на рівень вищий, за рівень країни, знаходиться на Небесах. Якщо у вас не буде всесвітньої ідеології, ви не зможете пройти на рівень, вищий за рівень країни. (38-260, 08.01.1971)
Отже, про що ж вели мову святі? Вони не казали тільки про людину, вони розповідали про Бога. Коли подивитися на людей, які представляли святих, то як ви гадаєте, вони поважали Бога, чи ні?
Хіба були святі, які виключали Бога? Святі не вчили тільки про відповідальність людей, вони вчили також і про моральні закони. (33-290, 21.08.1970)
У родині той, хто живе заради батьків і любить їх — шанобливий син. Людина, яка любить країну та живе заради неї — патріот, той же, хто любить світ — святий. В такому випадку, для чого я вас навчаю? Я вчу вас для того, щоб ви стали святими, які люблять Бога, світ і Всесвіт. Ким ви станете? Святими, шанобливими синами чи доньками? Якщо ви хочете стати святими, то повинні мати в душі Божу любов. (129-96, 01.10.1983)
Любов — це реальна сила, що впливає на дійсність; сила, яку не можна викреслити з життя та історії. Любов — це джерело, що породжує внутрішню силу, яка, незалежно від соціальної системи, приводить все в рух. Отже, коли ви навчаєте, ви також вчите любові до країни. Братсько-сестринська любов, батьківська любов, подружня любов і милосердя до світу, всі ці речі містять у собі любов. Спитаєте, про що це я? Я про те, що незалежно від того, в якому б оточенні не жила людина, але з розвитком історії, якщо вона не прагне любити, то не зможе встановити традицію, яка вплине на історію. (187-45, 06.01.1989)
Ким ви повинні стати? Ви повинні стати патріотом. Що це значить? Чи значить це, що ви повинні присвятити себе лідерам країни? Ні. Знайте, що патріот — це той, хто може жити заради свого народу, як керівник країни. Хто такий шанобливий син? Це не той, хто віддає себе заради батьків. Зрозумійте, що шанобливий син — це той, хто віддає себе заради братів і сестер так само, як він це робить заради батьків.
А хто ж такий святий? Святий — це людина, яка дотепер жертвує заради людства. Кого ми можемо назвати святим сином? Це той, хто, слідуючи Божій волі, йде в цей світ і живе заради світу так само, як він живе заради Бога. Протягом історії і до наших днів, святі та праведники були людьми, які віддавали своє життя заради людства. Хто ж тоді такий, святий син? Це людина, яка не лише віддана Богу, але й живе заради людей так само, як і заради Бога. (133-241, 19.07.1984)
Шанобливий син, патріот, праведник. Наступний хто? Праведник, отже не змогли стати святим сином. Не змогли стати Божим сином. А повинні ним стати. Навіть якщо ви будете любити президента та народ, для того, щоб стати святим сином, ви повинні знати закон королівського палацу. Ви повинні знати цей закон, згідно з яким потрібно жити. (147-281, 01.10.1986)
Справжній шанобливий син — це той, чиє серце незмінно прагне до батьків, а патріот — це той, чиє серце спрямоване до короля. Таким же чином, святий — це людина, душа якої незмінно прагне прямо до Бога. Інакше кажучи, ви зможете стати шанобливим сином, патріотом або святим тільки тоді, коли ваша душа залишиться незмінною до самої смерті. (97-274, 26.03.1978)
Той, хто в родині живе заради батьків і любить їх — шанобливий син, той, хто любить країну та живе заради неї — патріот, святий — це той, хто любить світ і живе заради нього. Ви повинні стати святими дітьми, які люблять світ і Всесвіт. Якщо ви хочете стати такою людиною, ви повинні мати Божу любов. (129-96, 01.10.1983)
Шанобливий син житиме навіть тоді, коли помре вся його родина. Саме тому є могили шанобливим синам, патріотам і святим. Святий син і святий — це не одне й те ж саме. Святий син — це той, хто слідує не тільки законам країн цього світу, але й законам королівського палацу.
Відповідно, шлях святого сина безпосередньо пов’язаний з шляхом шанобливого сина, патріота та святого. І хоча цей шлях досить широкий і має дуже великі межі, але його серцевина спрямована вертикально. (175-213, 17.04.1988)
Як живе людина? Коли вибрати, що є головним на нашому життєвому шляху, то це шлях шанобливого сина, патріота, святого та святого сина. Ми хочемо бути разом, душа прагне жити разом, незалежно від того, зверху чи знизу; ми бажаємо бути разом, незалежно від того, спереду чи ззаду, праворуч чи ліворуч, вдень чи вночі; ми хочемо жити разом, навіть після нашого життя. Хіба це не те життя, що розчулює наше серце? Випливає саме такий висновок. (148-258, 01.10.1986)
Навіть коли людина народилась, але в неї не має любові, то її існування не має ніякої цінності. Що нам потрібно, щоб бути щасливими? Нам потрібна любов. У стосунках між братами та сестрами, між друзями, співвітчизниками, людством, небесами та землею єдиний посередник, здатний все поєднати, — це любов. Любов схожа на закваску. (175-165, 16.04.1988)
Як можна описати Бога, який зробив цей Всесвіт та його закони? В усьому Всесвіті Він — той, хто займає представницьке положення, тому що Він жив заради інших більше, ніж будь-хто. Він — Бог. Отже, для того, щоб зустрітися з Ним, ви повинні жити заради інших. Незважаючи на те, що Він — великий король знань, Він не просить нас приходити до Нього зі знаннями.
Бог також є великим королем сили, але Він не просить нас приходити з силою. Він — також, господар та великий король влади, грошей і творіння, але не бажає, щоб люди приходили з усім цим. Якщо ви житимете заради інших, до вас прийде все. (133-16, 01.07.1984)
Бог існує для того, щоб жити заради людей. Тому ми хочемо йти за Богом тисячі років. Для того, щоб зберегти своє положення, в якому ви існуєте, ви повинні жити заради інших, по відношенню до Всесвіту, що живе за законом життя заради інших. Коли ви живете заради інших, то можливо пов’язати схід і захід, минуле з сучасністю.
І в минулому, і зараз, і на сході, і на заході Бог має однакову любов, тому Йому підвладні й схід, і захід, майбутнє, сучасне та минуле. Що це значить? Це значить, що Бог завжди процвітає завдяки тому, що Йому підвладні й минуле, і майбутнє, і сучасне. На основі цього, Він може їх поєднати. Це можливо, тільки завдяки любові. (187-89, 06.01.1989)