My bookmarks

Розділ 1. Божа любов

1.1. Любов починається від Бога

 Бог — це Бог любові. Павло сказав: «Ні вишина, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любові Божої, яка в Христі Ісусі, Господі нашім!» Навіть Ісус, якби не мав Божої любові, то був би ніким. Тому нам подобається Божа любов, більше ніж, будь-що інше. Божа любов — джерело життя, щастя та миру. Якщо ви спробуєте це відчути духовно, то ви це зрозумієте. (24-324, 14.09.1969)

 Божа любов сильніша за сонце. Коли сонце сходить зранку, то всі рослини простягають свої паростки до нього. Так само Божа любов є джерелом життя, джерелом нашої первісної душі, ідеальною складовою джерела, яким є суб’єкт. Ось так. (99-230, 25.09.1978)

 Однією годиною, яку ви прожили у світі Шімджон, можна пишатися тисячу років, а одним прожитим днем, можна пишатися десять тисяч років, істинна любов здатна це зробити настільки цінним. Кожна клітинка всім своїм нутром здатна відчувати любов. Такий світ Божої любові. Його важко описати словами, але це захоплюючий світ, який дає вам відчуття схоже на те, коли б ви ясним весняним днем осідлали хмару та полетіли б на ній. Це світ, в якому кожна клітинка немов танцює. (20-25, 31.03.1968)

 Якими словами можна описати Божу любов? Це схоже на те, як теплим весняним днем білі хмари спокійно пливуть по небу, над землею стелиться легка імла туману, комахи, мурахи, досліджуючи навколишній світ, спритно снують туди сюди. Верба починає квітнути, стоячи біля стрімкого струмка. Жаби навесні починають співати нові пісні, рої бджіл та метеликів, насолоджуючись, пурхають навкруги. Сп’янівши від такого оточення й перебуваючи немов уві сні, у вас буде гарний настрій, тому вам завжди будуть подобатися такі відчуття. Те, що відчуває Бог, зосереджений на пошуку Свого ідеального об’єкта, схоже на квітучий весняний сад, в якому пурхають метелики та бджоли. Варто вам лише подумати про це, ваш настрій покращується, чи погіршується? Ці безтолкові чоловіки не відають про це. (37-29, 22.12.1970)

 Місце, де живе Бог, наповнене любов’ю. Чим більше віддавати любов, тим ще більше хочеться її віддавати. Чим більше ви отримуєте любові, тим у мільйон разів більше вам хочеться її віддати. В такому випадку, чим буде таке місце — Царством Небесним чи пеклом? В такому місці чим більше віддаєш, тим більше можна отримати, тому ми відчуваємо грандіозне натхнення. Кожна клітина відчуває натхнення, схоже на вибух. Такою є Божа любов. (39-334, 16.01.1971)

 Яким є Бог, що створив Небо та Землю? Він дуже яскравий, Він — джерело всього творіння, Суб’єкт любові. Тому Бог, після того, як створив Небо та Землю, хотів віддати людині все найцінніше, що є у Всесвіті. Якщо є людина, в якій Бог може бути впевнений, яку Він любить та якій довіряє, Він захоче передати їй все найцінніше, що в Нього є. (13-247, 12.04.1964)

 Який смак більше за все подобається Богу? Коли Він відчуває запах, то який запах Йому подобається більш за все? А що Йому більш за все хочеться чути? А відчувати? Одну єдину річ — любов. Тільки любов здатна сконцентрувати всі почуття Бога та наповнити Його радістю. (136-116, 22.12.1985)

 Коли Бог шукає абсолютний об’єкт любові, кого він обере на це положення? Без сумнівів можна зробити висновок, що це — людина. Тому й з’явилися слова, що серед усього творіння найцінніша істота — це людина. (218-210, 29.07.1991)

 Божа любов включає в себе любов батьків, любов подружжя та дитячу любов. Зрозуміло, що також вона включає в себе любов між братами та сестрами, і, якщо поширювати її далі, то також і любов нації або світу. Божу любов називають батьківською, подружньою та дитячою любов’ю. Це найвеличніші та найрозумніші слова. (67-171, 03.06.1973)

 Як ви думаєте, яка любов насправді потрібна Богу? Він хоче абсолютної любові. Так само й ми. Якщо Богу потрібна абсолютна, унікальна, незмінна та вічна любов, так само й нам, людям, потрібна така ж любов. Ми повинні бути в усьому схожими на Бога. (279-246, 15.09.1996)

 Саме через любов Бог створив усе. Саме тому, коли ми бачимо, як чоловік та жінка кохають один одного, це нам подобається ще більше. Отже, коли Бог проявляється у світі творіння, то це відбувається як прояв істинної суті любові. (86-82, 07.03.1976)

 Дотепер Бог віддавав людству Свою любов, тому чи спитає Він: «Я повністю все віддав вам, а ви чому Мені нічого не даєте?» Досі ще Бог, Який має абсолютну любов, відчуває сум, тому що не зміг віддати стільки скільки хотів. Бог не може ствердити себе. Мета, з якою Бог створив людство полягає в тому, щоб віддавати йому досконалу любов, але досі ще Він не зміг цього зробити. Отже, Він все ще хоче віддати її людству. Чим більше ми думаємо так про Бога, тим більше Він нам подобається. Нам не потрібен Бог, Який каже: «Я вам усе віддав, тому зараз ваша черга віддавати Мені». (36-77, 15.11.1970)

 Коли Бог дає нам любов, то скільки Він нам хоче її дати? Божа любов — це не та любов, про яку можна сказати: ось стільки любові достатньо, Він дає її до якоїсь міри. Це любов, яку Він хоче віддавати безмежно. Навіть віддавши абсолютно все, Він скаже: «Тому що ти є, я хочу жити в тобі». Кому притаманна така поведінка? Тому хто любить. Навіть Богу, коли він входить у любов та служить, як слуга, все одно це подобається. Навіть коли улюблений син залізе на обідній стіл та накладе купу, побачивши це, батько все одно зрадіє. Любов вища за закон. (36-77, 15.11.1970)

 У Бога, як у всезнаючої, всемогутньої та всюдисущої істоти все є, Йому нічого не потрібно. У Нього все є, але що саме Він хоче з гордістю виставити напоказ, чим Він хоче пишатися більш за все? Богу не потрібно нічого, окрім любові. Все що Йому потрібно — це любов. (108-223, 16.10.1980)

 Що означає, коли Бог каже: «Я — любов»? Це означає, що Він любить і вдень, і вночі, коли працює, і коли відпочиває, коли танцює, і коли ридає. Тому Він каже: «В Мене є любов. Вся любов». Слово «вся» означає, що вся любов знаходиться в Ньому. Відповідь на питання: «Кому більш за все подобається любов?», — буде єдина: «Богу». Коли Бог, в Якого є вся любов, спробує її смак, то навіть якщо Йому прийдеться померти, Він від неї не відмовитись. (44-188, 07.05.1971)

 Що мають на увазі, коли кажуть, що Бог це істинна істота добра, любові та життя? Це все одне й те саме. Якщо ми збираємося втілити істину, то це неможливо зробити без любові та життя. Тому Бог це найцентральніша істота життя, любові та істини. Хто Він такий? Він одночасно й наш Батько, й наша Мати. Він — основний Батько. Якщо подивитися на Нього з такої точки зору, то Він стає простою особою. (21-183, 20.11.1968)

 Ви повинні знати, що Бог займає положення «скелета любові». Божа любов — це любов, яка відіграє роль скелета, тоді як людська любов виконує роль плоті. Стаючи одним цілим, кістки та плоть набувають певної форми. Це цілком логічно. (181-206, 03.10.1988)

 Що являє собою любов? Вона виконує функцію мастила, яке необхідне для обертання, і задає цьому обертанню орбіту. Нічого, крім любові, не може бути таким мастилом. Щоб автомобіль зрушив з місця, його потрібно попередньо змастити! Мастило необхідне для будь-якого руху. Тільки любов може створити ефект мастила у вигляді справжньої радості. Цей ефект не зникає, тому що джерелом енергії є всюдисущий Бог. Якщо є дія, тоді відбувається розвиток. (180-161, 22.08.1988)

 Божа любов з’явилася в постійному місці, вона незмінна, й тому вона вічна. Якщо Божа любов приходить до мене, то вона приходить завдяки моєму незмінному серцю. Тому, протягом життя ми повинні їсти, спати, та робити все заради Божої любові. Божа любов приходить, коли в нас є незмінна досконала основа для неї. В іншому випадку всесвітній принцип нічого не вартий. (83-179, 08.02.1976)

 Бог — наш Батько. Він Батько, Який турбується, щоб на Його дітей хтось не напав, Він хоче захистити їх, щоб в них не виникло якихось ускладнень, і щоб їм ніщо не заважало. Шлях, яким йде такий Батько для того, щоб втілити свою істинну сутність — це шлях добра та любові. Людство, перебуваючи на положенні Божих дітей, повинно отримати вічну Божу любов. (57-85, 29.05.1972)

 Дотепер Бог давав Свою любов людям, родоводам та країнам, які більш-менш були близькими до Нього. Але Він боявся, що Він дає недостатньо й вони не приймуть її, тому постійно додавав і додавав, даючи благословення. Але цього було недостатньо, й Він навіть віддав життя Свого улюбленого сина. Навіть вбивши Свого єдиного сина, Бог знов хоче давати любов. Тому в день, коли вся ця любов повернеться до Нього, увесь Всесвіт стане ідеальним Царством Небесним. Основоположне правило любові полягає в тому, що, отримавши любов, повертають ще більше. Якщо ми даємо Богу сто одиниць любові, то Він повертає нам її в тисячу, в десять тисяч разів більше. (38-166, 03.01.1971)

 Якщо тільки ви станете єдиними з Божою любов’ю, то зможете опинитися навіть у нього в душі, навіть зможете схопити Його за ніс. Куди б ви не пішли в цьому світі, для вас не буде існувати кордонів. У сі двері для вас будуть відкриті. (91-227, 20.02.1977)

 Якщо Бог з любов’ю поцілує людину, то вона відчує всередині радість, схожу на вибух. Це те, чого бажає Бог; володіння діамантами або коштовностями не принесе Йому радості. (БСІК І-380)

 Де поєднуються Бог та людство? Там, де перетинаються їхні життя, їх любов та їхні ідеали. Що ж це за місце? Це місце, де встановлюються стосунки батька та дитини. Коли ми дивимося на Бога з такої точки зору, то Він, як суб’єкт любові, життя та ідеалу, по відношенню до Своїх дітей стоїть вище власної гідності та честі.
  Навіть якщо божий син — грішник та мерзотник схопить Бога, то Бог не скаже: «Гей, негіднику, ану перестань!», навпаки Він обійме, погладить і буде любити його. Якби ви відчули таке, то ви просто б розтанули.
(69-79, 20.10.1973)

 Бог завжди живе з таким бажанням у душі, що, навіть віддаючи протягом багатьох тисяч років, Він все одно хоче віддавати знову і знову. Ми Його й шукаємо тому, що Він такий. Нам непотрібен Бог, який, як торгаш, спочатку дасть, а потім каже: «Це коштує стільки й стільки». (36-290, 13.12.1970)

 Що буде, коли ми отримаємо любов Бога? І волосся, і кожна клітина нашого тіла затанцюють. Отримавши сто відсотків такої любові, Ви не помрете, а будете жити багато тисяч років. Коли хтось захоче розбудити таку людину, то вона відповість: «Не будіть мене!» Ось такі дивні речі будуть відбуватися. Людина забуде про все на світі, сп’янівши від такої безмежної любові, яку навіть важко собі уявити. (59-316, 03.07.1972)

 Місце, де живе Бог, просто переповнене любов’ю. Там, чим більше ви даєте, тим більше хочеться давати; чим більше ви отримуєте, тим в мільйони разів більше вам хочеться віддавати. В такому випадку це Царство Небесне чи пекло? Там ми відчуваємо грандіозне натхнення, тому що чим більше ми віддаємо, тим більше отримуємо. Кожна клітинка відчуває натхнення, схоже на вибух. Такою є Божа любов. (39-334, 16.01.1971)

 Що відчувають закохані, коли вони обіймаються? Хіба вони просто беруться за руки й кажуть: «Любиш, так?» Думаю, що вони настільки хочуть обійнятися, що в них загораються очі та течуть соплі, та слина. Так, обійнявшись і не стоячи на місці, вони почнуть обертатися. Тільки таким чином, поєднавшись завдяки любові, Всесвіт починає обертатися. (81-18, 23.11.1975)

 Бог — Батько людства, а люди — Його сини та доньки. Людина була створена як кість від костей, і тіло від тіла Бога. Він вклав у створення людини Всього Себе до мозку кісток, тому, коли створена таким чином людина потягне Бога до себе, Той не може не піддатися. (20-207, 09.06.1968)

 Чому людям подобається Бог, і вони за ним слідують? Бог на протязі тисячоліть, навіть незважаючи на те, що постійно віддає, все одно ніяковіє і каже: «Зараз більше нема чого дати, але зачекайте ще трохи. Я вам дам щось у сто, в тисячу разів краще». Кажучи так, Він не задовольняється тим, що дав сьогодні і, навіть коли дає, все одно потім обов’язково дасть щось ще краще. Тому що Він живе, всією душею слідуючи даному слову, саме тому Він подобається людям. (36-290, 13.12.1970)

 Чому люди живуть вічно? Чому всі прагнуть до вічного життя? Тільки якщо ви матимете цінність об’єкта любові, ви зможете предстати перед Богом — абсолютним суб’єктом. Не ставши вічними, ви не зможете зайняти положення об’єкта абсолютного Бога любові, тому я шукаю це положення. Зайнявши це положення, не буде грати ролі хто з нас — я чи Бог буде знаходитись зверху, а хто знизу. Коли ми станемо єдиними завдяки любові, тоді, навіть якщо я покладу Бога до себе в кишеню, Він погодиться навіть на це. (137-147, 18.12.1985)

 Божа любов сильніша за сонце. Коли сонце сходить зранку, то всі рослини простягають свої паростки до нього. Так само Божа любов є джерелом життя, джерелом нашої первісної душі, ідеальною складовою джерела, яким є суб’єкт. (99-230, 25.09.1978)

 Якщо Божа любов вертикальна, тоді любов між жінкою та чоловіком є горизонтальною любов’ю. Для того, щоб чоловік і жінка зустрілися, їх горизонтальна любов повинна бути прищеплена вертикальною любов’ю. Вони повинні встановити між собою кут у 90 градусів. У любові, яка не зможе цього досягти, не буде вертикального стандарту, й вона не буде пов’язана з вертикаллю. Така любов зазнає нападів від пройдисвіта та буде зруйнована його любов’ю. Тому, коли ви входите у сферу любові, в якій поєднуються вертикаль та горизонталь, можливо керувати усім Всесвітом. Після встановлення стосунків з усім Всесвітом, зникає потреба в знаннях, владі, грошах і навіть житті. Всередині Всесвіту навіть життя протікає вічно. (136-203, 29.12.1985)

 Богу в Адамі та Єві подобається не їх тіло, а любов, яка існує між ними. Чого зрештою Бог хоче досягти через людство? Він хоче зайняти положення, в якому Він зустріне та буде любити своїх дітей. Люди теж прагнуть зайняти положення, в якому вони будуть служити Богу як батьку та як Його діти отримуватимуть Його любов. (56-145, 14.05.1972)

 Адам — суть від суті Божої, майбутня ідеальна любов, любов від любові Божої. Тому Адам є тілом Божим. Таким чином Єва — це дружина Бога, Його тіло. Адам у тілі Бога стає Його духовним партнером, а Єва — фізичним партнером. Тому, ставши подружжям, кого будуть любити Адам і Єва? Вони будуть любити Бога. Саме тому шлюб є надзвичайно святою справою. (102-208, 31.12.1978)

 Богу не потрібні знання, Він їх генерує сам. Йому не потрібна влада, Він — всезнаючий та всемогутній. Йому не потрібні гроші, Він може зробити діаманти та золото, коли захоче. Йому потрібна тільки одна річ. Якщо спитаєте, що це — це не що інше як любов. Чи зможе Бог наодинці отримати любов? Хіба Він може любити за власним бажанням? Пробачте, але це не так! Більш за все Богу необхідна людина, яка займе місце Його партнера, з яким Він зможе розділити істинну любов. Ви цього не знали. (137-52, 18.12.1985)

 Бог дає нам Свою любов в необмеженій кількості. Навіть віддавши абсолютно все, Він скаже: «Тому що ти є, Я хочу жити в тобі». Така істинна природа любові. Люблячому Богу буде подобатися навіть положення раба. Любов вища за закони. (36-77, 15.11.1970)

 Яка на смак Божа любов? Коли любов все поєднує, ви можете відчути цей найкращий смак. Любов має силу, що дозволяє стискати або розгортати до безкінечності. Тому я й кажу, що любов може заповнити собою будь-що і дістатися будь-куди. (81-18, 23.11.1975)

 Любов виходить з Бога. Вона є джерелом походження і батьківської, і подружньої, і дитячої любові так само, як і любові між братами та сестрами, любові між родичами, та любові до нації. (50-267, 08.11.1971)

 Серед усієї любові невидима любов є найвищою. Коли її видно, це нецікаво. Саме тому, що вона невидима, вона може бути найвищою, найширшою та найглибшою.
  Отже вірно, коли ми кажемо: «Любов, як Скелясті гори! Як Ніагарський водоспад!» Бог, Який живе в невидимому місці, має таку ж цінність, як і невидима любов. Вірно, коли ми кажемо, що для того, щоб знайти такого невидимого Бога, ми повинні досягти стану самозречення, в якому наше «я» просто відсутнє. Ми не можемо побачити той глибокий, невидимий світ гармонії, в якому живе Бог.
(96-261, 12.02.1978)

 Коли чоловік та жінка кохають один одного, то відбуваються найрізноманітніші речі. Вірно ж? Тим не менше, знаючи шлях, що приведе вас до Бога, та відчувши справжній смак Його любові, ви не зможете порівняти її ні з чим іншим у цьому світі. Людину, яка відчула смак тієї любові, не зупинять ніякі страждання чи сум. Хіба це не сфера абсолютного звільнення? Але знайти її не так-то легко. (39-240, 15.01.1971)

 Бог — абсолютна істота, тому немає іншого місця, де Йому можна служити. Закохані хочуть бути, ходити та жити разом. Коли ви проникнете в Бога і об’єднаєтесь з Ним, ви захочете жити з Ним разом. Так проявляється сутність любові. (56-147, 14.05.1972)

 Душа широка чи вузька? Ви не знаєте, як виглядає ваша душа, а вона безмежно велика. В цьому випадку наскільки вона гарна? Навіть давши кожній людині в світі по десять мільярдів вон*, душа все одно буде хотіти дати ще. На стільки вона красива. Саме тому людство може розцвісти, як квітка безмежної любові та надії. Чому? Тому, що душа відображає безмежну Божу природу. (27-59, 23.11.1969)

 На скільки великою є ваша душа? На стільки, що її не можна заміряти. Якщо вважатимемо її маленькою, то вона такою й буде. На стільки маленькою, що навіть кінець голки не пролізе в неї. Така душа людини. Розширяючись, вона здатна розширятися безмежно. Звужуючись, вона здатна безмежно звузитись. Душа має таку первісну природу та сутність. Чому душа стала такою? Тому що вона стала домом, в який Бог може ввійти та перебувати. (145-312, 01.06.1986)

 Любов іде найкоротшим шляхом. Це — прості, але дуже важливі слова. Чому вона повинна стати перпендикулярною? Це питання. Чому, ставши горизонтальною, вона повинна досягти рівноваги? Щоб любов стала перпендикулярною, вона повинна йти найкоротшим шляхом. Коли ви шукаєте свого коханого, то ви йдете, не поспішаючи, так, як би ви йшли провідати сусіда в сусідньому селі, чи несетеся туди, як стріла? Незалежно від дня чи ночі, або пори року, скільки б це не продовжувалося, любов завжди прагне йти найкоротшим шляхом. (187-50, 06.01.1989)

 Тільки любов на своєму шляху здатна йти найкоротшою дорогою. Тому те, що знаходиться вгорі, спускаючись донизу, йде найкоротшим шляхом, який є перпендикуляром. (187-50, 06.01.1989)

1.2. Мета любові — досягнення ідеалу єдності в любові між Богом та людиною

 Що є центром небес і землі, та основою Всесвіту? Увійшовши в медитативний стан, і помолившись Богу, ви дізнаєтеся про стосунки між батьком та дітьми, інакше кажучи, стосунки Батька та сина. Люди, які не знають цього, думають, що мова йде про стосунки між фізичними батьками та дітьми, але я кажу про основоположні стосунки між Богом та людиною. (19-158, 01.01.1965)

 Де знаходиться те найвище місце, де батько та син можуть зустрітися? Це — той центр, де перетинається їхня любов, життя та ідеали. Любов, життя та ідеали опиняються в одному місці. Саме там Бог і я стаємо любов’ю, життям та ідеалом. Але це буде неможливим, коли в цьому місці не будуть встановлені стосунки між батьком та сином, та не визначиться первісний зв’язок, та єдність між ними. Це — незаперечний факт. (69-78, 20.10.1973)

 Питання в тому, чому Бог, про Якого ми кажемо, що Він — абсолютна істота — створив людство. Не через гроші, знання чи владу, а тому, що це — єдиний шлях, що дозволяє Йому відчути любов. Коли ми дивимося з цієї точки зору, то Бог — Батько та люди — діти, є втіленням єдиної осі. Якщо вони пов’язані цією віссю, то стосунки, в яких завдяки любові, поєдналися Бог та людство, абсолютно ніщо не зможе розірвати. (137-57, 18.12.1985)

 З самого початку в оточенні Адама та Єви повинна була розквітнути квітка любові. Це оточення повинно було стати тим місцем, де б вони разом відчули найвищу радість, де проявилася б найвища життєва сила, та поєдналися б усі сили, включаючи силу ідеалу творіння. Аромату розквітаючих квітів вистачило б із залишком, щоб розповсюдитися на увесь Всесвіт. І Бог, побачивши ці квіти та відчувши їх духмяний аромат, просто сп’янів би від цього. Це саме та любов, про яку Він мріяв. (104-44, 28.03.1979)

 Коли Бог творив, то більш за все Він бажав істинної любові. Якби тоді було створено сім’ю, в якій, завдяки величній любові, було б встановлено любовні стосунки та досягнуто єдності, сьогодні ми, навіть не замислювалися б про Царство Небесне чи про пекло. Ми б просто всі ввійшли б до Царства Небесного. (275-54, 31.10.1995)

 Богу подобається любов, але яка саме любов подобається Богу більш за все? Істинна любов. Яка ж любов називається істинною? Куди сягає її коріння? Знайте, що не дивлячись на те, що Бог всезнаючий та всемогутній, воно належить не Йому. Хіба не дивні речі я кажу? Всезнаючий та всемогутній Бог є Володарем істинної любові, однак Він не хоче, щоб її коріння починалося в Ньому Самому. Він розраховує, що ця любов укорениться в людині, яка зможе стати її об’єктом. (177-269, 20.05.1988)

 Що важливіше: артерії чи вени? Що з двох? Вони однаково важливі. В такому випадку, хто більш важливий: Бог чи людина? Вони важливі в однаковій мірі. Якщо розглянути це питання з точки зору любові, можна сказати, що Бог — це артерії, а люди — вени. Отже, в людини є привілей, який дозволяє їй мати однакову з Богом цінність. «На небесах та землі я один удостоєний такої честі. Я всезнаючий, всемогутній та всюдисущий. Все в цьому світі пройшло через мене»*, — на яких засадах можна це сказати? На засадах любові. Лише тоді ці слова стають зрозумілими. (109-146, 01.11.1980)

 Що існувало раніше, любов чи життя? Любов первинна. Земля бере свій початок у Божому житті, але це не означає, що життя стоїть на першому місці. Перше місце займає любов. Навіть незважаючи не те, що створення небес та землі почалося з Божого життя, джерелом цього життя, силою, яка його рухає, є любов. Життя виникло через любов. (86-79, 07.03.1976)

 Якщо чоловік і жінка, керуючись істинною любов’ю, займуть положення Бога, то вони встановлять зв’язок з усім творінням. В такому випадку все, що належить Богу, буде належати і мені. Істинна любов велика, тому що саме завдяки їй я можу стати об’єктом Бога, а Бог може стати мною.
  У Біблії про це говориться, що Бог та Ісус у мені. Також з цього випливають слова, що батько — в синові, онук — у дідусі, а дідусь — в онукові. Так може бути тільки тоді, коли дідусь і бабуся встановлять сердечні узи з онуком. Тільки в цьому випадку виникає вертикаль. Онук теж повинен поєднатися з дідусем та бабусею. Вони займають таке ж місце, що й Бог, тому потрібно служити їм так само, як і Богу. Інакше неможливо встановити вісь любові. Спочатку потрібно її встановити, а вже потім розширювати шлях до неї.
(298-308, 17.01.1999)

 Питання в тому, чому Бог, про Якого ми кажемо, що Він — абсолютна істота — створив людство. Не через гроші, знання чи владу, а тому, що це — єдиний шлях, що дозволяє Йому відчути любов. Коли ми дивимося з цієї точки зору, то Бог — Батько та люди — діти, є втіленням єдиної осі. Якщо вони пов’язані цією віссю, то стосунки, в яких завдяки любові, поєдналися Бог та людство, абсолютно ніщо не зможе розірвати. Хіба людина, яка відчула смак первісної любові та пов’язана з Богом первісною віссю любові, зможе розірвати свої стосунки з Ним? Навесні, бджоли насолоджуються смаком нектару. Якщо ви спробуєте потягти бджолу, яка смокче нектар, за черевце, то вона все одно не витягне свого хоботка з квітки, навіть якщо ви відірвете їй черевце. (137-57, 18.12.1985)

 В якому найвищому положенні ви хочете отримати любов Бога? Це — положення Божих сина або доньки. В Бога є Небесне серце, а в нас — людське серце. Де знаходиться та кінцева точка, в якій поєднуються Небесне та людське серце? Є тільки одне положення, до якого прагнуть як абсолютний Бог, так і людина. Це положення, в якому батьки, які займають центральне місце, та діти можуть взаємно віддавати та приймати любов. (39-9, 09.01.1971)

 Яку цінність мають діти, які народилися в лоні любові, в лоні всеохоплюючої любові? Якби були господарі Всесвіту, до яких Бог хотів би приходити майже щодня для того, щоб подивитися на них, доторкнутися до них або перешіптуватися з ними, наскільки б велику цінність вони мали, та наскільки щасливими вони б були? Саме любов є тим, що дозволило б їм жити таким чином. (163-114, 19.04.1987)

 Поєднавшись, Адам і Бог переповнили б один одного любов’ю, тоді Адам зміг би стати Богом. Коли Адам і Бог поєднуються в любові, Бог живе в Адамі. Біблія говорить: «Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас прибуває?» Написано, що ми — храм Божий. (48-230, 19.09.1971)

 Як шедевр, створений Богом, люди народилися схожими на Нього. Бог вічний, тому ми теж повинні мати вічну природу, тоді наша душа не буде старіти. Людина повинна жити вічно: тільки якщо вона буде жити вічно, вона зможе мати цінність створеного Богом шедевру. Тому людина стала вінцем творіння. (159-279, 19.05.1968)

 Божа любов не закінчується лише в Богові, вона обов’язково розповсюджується горизонтально через людей. Коли позитивний та негатив ний електричні заряди вступають у дію віддавання та прийняття, виникає реакція. Те ж саме відбувається в інших випадках. Таким чином, любов Бога розповсюджується горизонтально. (34-235, 13.09.1970)

 Що в нашому світі саме найсвятіше? Це — істинна любов. Вона починається з Бога, тому що Він є, інакше просто не може бути. Шлях істинної любові — це найбільше бажання Бога, не пройшовши цим шляхом, неможливо постати перед Ним. Бог бажає дивитися, чути, їсти та доторкатися, завдяки любові. Якщо Бог з любов’ю поцілує людину, то вона відчує всередині радість, схожу на вибух. Це те, чого бажає Бог, володіння діамантами або коштовностями не принесе Йому радості. (БСІК І-380)

 Перед тим, як прагнути стати найкращим у світі, потрібно стати найкращим у первісній сім’ї Адама та Єви. Адам та Єва, зайнявши положення принца та принцеси Божого родоводу, стали б найвеличнішими чоловіком і жінкою. Але внаслідок гріхопадіння вони втратили це положення. Це стало сумним моментом в історії людства. Для того, щоб знов отримати Божу любов, люди йдуть шляхом, що веде до положення первородних синів та доньок. (226-48, 01.02.1992)

 Тіло Адама та Єви, які не пали — це дім, в якому може оселитися Бог. Якби Адам і Єва, зробивши Бога центром своєї душі, назавжди поєдналися в істинній любові, вони стали б втіленням любові, життя та родоводу. Отже, зараз наше тіло не конфліктувало б з душею. Те, що ми успадкували сатанинське життя та родовід, зробивши сатанинську любов своєю основою, і є гріхопадіння. Тому, ми повинні змінити цей родовід. Тільки через трансформування дикого оливкового дерева в істинне, відбудеться розширення провидіння спасіння. (226-48, 01.02.1992)