Розділ 6. Завдяки любові Бог всюдисущий
6.1. Тільки любов може подолати всі кордони
Божа душа міститься не тільки в Його слові, але і в Його творінні. Куди б ви не пішли, всюди: й на небі, й на землі, присутня Божа душа. Нема такого місця, де б не було Бога, інакше кажучи, Він Всюдисущий. Божа душа перебуває в усьому, що ви бачите, тому якщо ви хочете перебувати в душі Бога, спробуйте обійняти все, що є на небесах та землі, як свою власність. Божа душа така сама. В ній перебуває лише людина, що пройшла найвищим шляхом духовної досконалості.
Якщо ви досягли стану, в якому лише один ваш погляд на птаха або ароматну квітку спонукає вашу душу оспівувати вічність, ви живете не серед речей, а в самому центрі Божої душі. (8-180, 13.12.1959)
Як відчути Божу всюдисущість? Уявіть собі, що повітря — це дихання Бога. Коли насувається тайфун, уявіть, що це — піт, який проливає Бог, долаючи тяготи на Своєму шляху, працюючи заради цього світу. Дивлячись на сонце, пам’ятайте, що воно символізує джерело життя всього Всесвіту, і вчіться в нього Божої любові.
Природа — це підручник або наочне приладдя, яке створив Бог для того, щоб Його улюблені сини та доньки могли доторкнутися до Його Шімджон і відчути радість. Якщо людина, дивлячись на листя дерев, ставиться до них, як до своїх власних дітей, і розмовляє з ними в повній самоті, вона близька до святості. (59-101, 09.07.1972)
Бог всюдисущий, ми теж хочемо бути схожі на щось всюдисуще. Бог всезнаючий та всемогутній, і ми хочемо бути такими ж. Бог унікальний, і ми теж прагнемо унікальності. Ми схожі на Бога. Ми такі, як Бог, тому хочемо бути схожими на Нього. Людина прагне панувати над усім Всесвітом, і це не дивно, ми ж так схожі на Бога. (26-167, 25.10.1969)
Життя повинне бути наповнене любовними хвилюваннями. Тому коли Бог сумний, я теж сумую; коли Він радіє, я теж радію, навіть не розуміючи до пуття чому. Любов батьків завжди разом з шанобливим сином, навіть якщо він за тисячі кілометрів від них. Якщо Бог всюдисущий, де ж він знаходиться? Він точно не заглибився в знання!
Любов несхожа на знання. Душа батьків, які люблять свою дитину, тягнеться до неї, охоплюючи різні полюси, й робить всюдисущість можливою та природною. Батьківська любов стає всюдисущою на своєму шляху. Нема такого місця, де б її не було. На таке здатна тільки любов. Лише вона може повністю панувати над дитиною. ЇЇ повноваження необмежені. Так вже вона влаштована. (59-101, 09.07.1972)
Любов має видатні якості. Зайнявши позицію, пов’язану з абсолютною та незмінною істинною Божою любов’ю, ви отримаєте право стати на сторону Бога та жити разом з Ним. Ви зможете бачити Бога, не закриваючи очей. Перед вами відкриється світ таких почуттів, що прямо серед дороги ви можете раптово відчути скорботу Божого Шімджон, зупинитися й розридатися. Навіть у грішному світі, завдяки любові, мати може відчути, що її дитина в чужій країні опинилася в біді. Таке ж часто трапляється, вірно? Вона може раптово прокинутися, підскочити з ліжка й, закричавши, покликати свого сина. (201-356, 30.04.1990)
Що важливіше — артерії чи вени? Що з двох? Вони однаково важливі. В такому випадку, хто більш важливий: Бог чи людина? Вони важливі в однаковій мірі. Якщо розглянути це питання з точки зору любові, можна сказати, що Бог — це артерії, а люди — вени. Отже, в людини є привілей, який дозволяє їй мати однакову з Богом цінність.
«На небесах та землі я один удостоєний такої честі. Я всезнаючий, всемогутній та всюдисущий. Все в цьому світі пройшло через мене» Висловлювання, що належить Будді. — прим. пер.), на яких засадах можна це сказати? На засадах любові. Лише тоді ці слова стають зрозумілими. (109-146, 01.11.1980)
Який Бог? Він король усіх жаднюг. Бог всюдисущий. Інакше кажучи, нема такого місця, де б Його не було. Уявляєте, який він жадібний? Не варто Його називати жадібним або ненаситним, але, так чи інакше, апетити в Нього великі. (121-70, 24.10.1982)
Чи може Бог абсолютно слухатися кого-небудь? Якщо Бог, володіючи схильностями абсолютного диктатора, хоче над усім панувати й нездатний проявити абсолютну покору, Він зможе володіти лише високим, але Він не зможе панувати над низьким. Тоді навіть в поняття «всюдисущий» закрадеться протиріччя, адже Бог схожий на нас! Мати та батько схожі ж на своїх синів та доньок, вірно? Ми називаємо Бога Батьком. Він теж хоче жити в абсолютній покорі! Уявіть, яким самотнім Він був би, якби в Нього не було нас! (192-29, 02.07.1989)
Якщо людина надихнулася картиною й буде розглядати її день і ніч, захоплюючись до сліз, думаєте автору картини таке ставлення не сподобається? Зустрівши таку людину, художник запросить її до своєї майстерні й попросить розповісти, що викликало в неї такі почуття. Хіба не так? Якщо людина, продовжуючи захоплюватися, закричить: «Ох, як вона мені подобається! Яка вона чудова! Я любувався б нею все життя!» — думаєте художник буде вважати її ненормальною? Бог наповнює Собою Всесвіт, але Він всюдисущий не тому, що є Суб’єктом знань. Він всюдисущий завдяки любові. Тому, якщо ви не знаєте Бога, спробуйте ще раз зрозуміти Його буття, відкрити Його для себе. Для цього ви постійно повинні задавати собі питання: «Як мені навчитися керуватися любов’ю в усіх сферах мого життя?» (59-103, 09.07.1972)
6.2. Любов існує в кожному куточку Всесвіту
Чому Бог абсолютний? Тому що Він абсолютно слухається любові. Вам це подобається, чи ви з цим не згодні? Крім того, Бог всюдисущий. Божа любов перебуває всюди. (223-246, 10.11.1991)
Божої любові вистачить з залишком, щоб охопити увесь Всесвіт. Бог володіє центральною основою. Він центральна Істота любові, Його основа найбільша. Якщо Бог почне рухатися, всі менші істоти підуть за Ним. Все є частиною одного великого кола, вірно? Досить логічним буде висновок, що Бог охоплює Собою увесь світ, увесь Всесвіт. (205-33, 07.07.1990)
Якби не було Бога, увесь Всесвіт був би пустим, як порожній предмет. Але якщо Бог існує, весь Всесвіт заповнюється без залишку. Чому? Завдяки тому, що його наповнює любов. Тому, коли я один, варто мені усвідомити присутність Бога, як Всесвіт тут же наповнюється. Його присутність відчутна всюди. Отже, Його всюдисущість проявляється в оточенні любові. Якщо я не знаю Бога, навколо стає порожньо, складається враження, що все зникає. (91-323, 01.03.1977)
Якщо нема Суб’єкта любові, здається, що нема нікого. Якщо ж Він є — все наповнюється. Коли любов у надлишку, вона заповнює собою все, і в нас з’являється здатність віддавати по-справжньому, безмежно. Такий висновок. Віддавання та прийняття призводить до втілення й примноження ідеалу. Світ любові виходить за межі відстані. Швидкість любові настільки висока, що навіть світлу її не наздогнати. Любов швидша за все. Любов світліша й досконаліша за все на світі. Любов здатна заповнити собою все без залишку. (95-39, 11.09.1977)
Що являє собою любов? Вона виконує функцію мастила, яке необхідне для обертання, й задає цьому обертанню орбіту. Нічого, крім любові, не може бути таким мастилом. Щоб автомобіль зрушив з місця, його потрібно попередньо змастити! Мастило необхідне для будь-якого руху. Тільки любов може створити ефект мастила у вигляді справжньої радості. Цей ефект не зникає, тому що джерелом енергії є всюдисущий Бог. (180-161, 22.08.1988)
Любов подібна до нервів. Варто комусь потягти нас за волосинку, як усе тіло потягнеться в тому ж напрямку. Так само, варто потягти за любов, і Всесвіт піде за нею. Як тільки любов приходить в рух, увесь Всесвіт починає рухатися в гармонії з нею. (89-90, 04.10.1976)
Якщо у Всесвіті існує єдиний Суб’єкт, здатний наповнити душі всіх людей, то що Він собою являє? Він невідмінно повинен бути єдиним абсолютним центром. Ця абсолютна Сутність повинна бути здатною заповнити любов’ю всі куточки людської душі. Тому Вона повинна бути безмежною. Скільки любові потрібно Богу, щоб наповнити душі мільярдів людей, тобто всього людства? Його любов повинна бути абсолютною. Звідси й виникає необхідність в словах «всезнаючий», «всемогутній» та «всюдисущий». Вони необхідні Богу. (116-240, 01.01.1982)