Розділ 3. Бог — це Особистість
3.1. Бог — це Особистість, що має емоції, інтелект та волю
Зараз багато християн вважають, що оскільки Бог — унікальний та абсолютний Творець, найвища Сутність добра, то стосунки між Ним та людьми, Його творінням, неможливі. Творіння — найнижча сутність, Творець — абсолютний та святий. Однак давайте спробуємо подивитися на них з точки зору концепції любові. Якою б найвищою Сутністю добра не був Бог, яким би найнижчим не було творіння, для того, щоб бути пов’язаними стосунками любові, вони повинні бути особистостями схожими, по суті, їх Шімджон повинні бути однаковими. Божий Шімджон повинен бути схожим на особистісний шімджон людини. (138-245, 24.01.1986)
Який Бог? Це — Особистість, що має емоції, інтелект та волю. Такий Бог, який має особистісну природу, більш за все на світі бажає любові. Тому нас, людей, Він створив об’єктами своєї любові. Це — дивовижний факт. (143-149, 17.03.1986)
Яким чином Бог, Першопричина, створив людину? Він створив її за Своєю подобою. При створенні людини, за основу Бог узяв Свій вигляд. Що це значить? Я схожий на Батька, а на кого схожий Батько? На мене. Цим усе пояснюється. Отже, якщо ми станемо шукати Бога, яким ми Його побачимо? Зрозуміло, що схожим на нас. Таким чином, усе стає на свої місця. (127-233, 15.05.1983)
На кого схожий Бог? Якщо Богу необхідна любов, то кого Він буде любити? Істоту, яка на Нього схожа, чи тварину, яка на Нього несхожа? Богу потрібен партнер, який Йому сподобається та з яким Він зможе розділити любов. Отже, висновок такий: якщо цей партнер — людина, то, з її точки зору, Бог обов’язково повинен бути особистістю. Всі елементи, притаманні Богу, повинні на сто відсотків співпадати з елементами, притаманними людині. Усі якості душі та тіла Бога і людини повинні бути в гармонії один з одним. Саме тому Бог повинен мати емоції, інтелект та волю. (162-271, 17.04.1987)
Якщо Бог існує, то які в Нього стосунки з людьми? Для створення цих стосунків Бог повинен мати особистісну природу. Щоб бути особистістю, Він повинен бути схожим на людину. У людини є такі якості як душа та тіло. Для того, щоб у Бога та людини, яку Він створив, могла бути спільна мета, Бог повинен бути схожим на людину.
Таким чином, зародилося поняття дуальних властивостей. (167-243, 21.07.1987)
Чи є Бог, як і людина, особистістю? Якщо Бог схожий на людину, то хто Він — чоловік чи жінка? Про які якості Бога ми ведемо мову? Якщо він чоловік, чи є в нього та сама річ, що бовтається в усіх чоловіків? Про які якості Бога ми кажемо? Ми називаємо Його суб’єктом дуальних властивостей; а чи є в Нього статеві органи? Ви коли-небудь про це замислювалися? (181-203, 09.10.1988)
Як ви вважаєте, Бог вміє сміятися? Вам доводилося бачити Його, коли Він сміється? В Нього є очі, ніс, рот, вуха, тіло?
Якщо замислитися, парафіяни традиційних церков вірять в нісенітниці. Вони навіть не знають, чи є в Бога очі! Спитаєте їх: «Ви справді бачили в Бога очі?» Вони не знають, що відповісти. «На кого схожий Бог?» — «На кого схожий? На Бога схожий!» Хіба це чувано, щоб так відповідали? На кого схожий Бог? На Своїх дітей! Тому Бог повинен бути Особистістю. Так як Бог — Особистість, то від мене Він вимагає найвищого еталону особистості. Чим він визначається? Не грошима й не владою. Він визначається любов’ю. (182-59, 14.10.1988)
Якщо Бог існує, Він повинен бути Особистістю. Він повинен бути схожим на людину. Якщо в Бога є особистісна природа, виходить, що в Нього є емоції, інтелект та воля. З цього слідує, що в Нього все має бути конкретним: почуття й мета, що базується на волі. (174-162, 28.02.1988)
Бог знає все. Він Король знань і могутності, всезнаючий та всемогутній. Також Він всюдисущий, тобто Він присутній всюди. Що Йому потрібно? Діаманти? Він в будь-який час може їх створити. Золото? Коштовне каміння? Ні. Богу потрібна любов. Думаєте, перебуваючи наодинці, Він може сказати: «В мене є любов! Як гарно! Хаха!» Що потрібно Богу? Якщо Бог — теж Особистість, в Нього також повинен бути рот, вірно? В Нього, напевно, є й ніс, і очі, й вуха, й руки-ноги, й душа, й Шімджон… якщо Він справді Особистість. (142-30, 03.03.1986)
Що взагалі Собою являє Бог? Він Всезнаючий, Всемогутній, Всюдисущий. Одним словом, Він може знищити увесь світ, а може й врятувати його. Такий Бог нам не потрібен. До Якого Бога прагне наша первісна душа? До Такого, про Якого можна сказати: «Бог повинен любити сильніше за моїх батька та матір! Якщо в нашій країні є праведний король або президент, то Бог повинен бути ще кращим за них!» Президенти змінюються кожні 4 роки так, що від них тільки в очах миготить. Тут і поважати нема чого. (147-271, 01.10.1986)
Якщо існує Бог, Який прагне прийти в наш теперішній світ, Він, без сумнівів, повинен мати інтелект емоції, та волю. Чому? Тому що вони є в людини. Однак Божі інтелект, емоції та воля сформовані не на людських принципах, а на небесних. (9-291, 12.06.1960)
Чи може абсолютний Бог сумувати? Чи здатний всезнаючий та всемогутній Бог уникнути суму? Чи може Він взагалі мати щось спільне з сумом? Це серйозне питання, на яке я не можу закрити очі. Уявімо, що в абсолютного Бога не може бути ніякого горя. Отже, Він не може бути людині Батьком, Який має емоції, інтелект та волю й здатний відчувати радість та журбу. Це явно суперечить логіці. Отже, Бог повинен бути Суб’єктом, здатним переживати радість та журбу ще більшою мірою, ніж ми, люди. (203-288, 12.06.1990)
Нема такої релігійної організації, яка б вірно свідчила про Бога. Хоч буддисти, хоч конфуціанці — нема різниці. Варто тільки завести мову про Бога, як вони вже дивляться на вас великими очима. Вони не знають Бога як Особистість, Якій притаманні інтелект, емоції та воля. На відміну від них Церква Об’єднання пропагує єдність між Богом та людиною. В цьому її велич. (277-112, 11.02.1992)
Церква Об’єднання може пишатися тим, що вірно розуміє Бога. В нас є чітке уявлення про Нього. Бог — це Особистість, яка має інтелект, емоції та волю; й одночасно Він Суб’єкт любові. Ми це чітко розуміємо. Центром Бога любові є небесний Шімджон, і це положення незмінне. (210-314, 27.12.1990)
3.2. Людині потрібен Бог-Особистість, з Яким можна досягти єдності
Оскільки Бог теж має емоції, інтелект та волю, в Нього також є Свої бажання, обставини та Шімджон. В яких обставинах Він знаходиться, чого Він хоче, що в Нього на Шімджон? Нам потрібно з’ясувати це раніше, ніж думати про обставини, в яких знаходяться люди. Зрозумівши це все про Бога, ми відразу збагнемо, чого бажають люди. Чому? Мета людини — Бог, а мета Бога — людина, тому Бог і людина завжди підходять один одному. Людина, яка добре розуміє обставини, в яких знаходяться інші, їх бажання та шімджон, здатна зрозуміти бажання, обставини та Шімджон Бога. (151-208, 15.12.1962)
Про любов можна казати лише тоді, коли Бог є Особистістю. Він повинен мати емоції та інші властивості, що притаманні людині, яка має особистісну природу. Однак серед усіх релігій тільки християнство представляє Бога в такому світлі. Назвати Бога Батьком — це велике відкриття. Саме християни почали називати Бога Батьком. Вони не знали, що Бог є як внутрішнім, так і зовнішнім Батьком. Вони не змогли чітко пояснити прагнення Бога за допомогою любові здобути єдину владу, яка об’єднала б Його з матеріальним світом. Я вчу вас зараз саме цьому. Однак, християни були єдиними, хто відкрив батьківство Бога й зробив це відкриття головною ідеєю своєї релігії. Це — вражаюче відкриття.
Крім того, вони стверджували те, що Бог єдиний. Саме тому християнство стало світовою релігією, здатною об’єднати весь світ. Воно прокладає шлях до об’єднання світу. Такою є моя точка зору щодо цього питання. (139-239, 31.01.1986)
Сьогодні існує багато духовних вчень, однак за всю історію жодне з них не змогло глибоко розкрити тему Шімджон. Таке вчення обов’язково повинно з’явитися. Якщо воно не з’явиться, це буде означати, що Бога не існує. Є релігії, що пропагують моральність та норми суспільної етики, яким повинна слідувати людина. Є релігії, які вчать про безмежний духовний світ. Однак, повинна з’явитися релігія, здатна, ґрунтуючись на Шімджон, поєднати вчення про моральність та духовний світ! Такою релігією стало християнство.
Християнство — це релігія Шімджон. Внаслідок гріхопадіння люди втратили Бога й перестали розуміти, що Він їх Батько. Людство втратило субстанціальних Істинних Батьків, але є християнство, релігія, яка здатна представити їх людям. (9-140, 01.05.1960)
Кінцева мета філософії полягає в тому, щоб відкрити Бога. Який Він, Бог? Він абсолютний, незмінний та унікальний. Ми відкриваємо Бога, необхідного нам, людям. Він повинен мати особистісну природу. Для створення стосунків з людьми Бог повинен бути Особистістю, що має волю, ідеали та всі внутрішні та зовнішні атрибути, які ми тільки можемо собі уявити. Усі аспекти Божої Особистості: емоційний, вольовий та інтелектуальний — повинні бути досяжними нашому розумінню. У людей повинна бути можливість встановити з Ним досконалі стосунки. Інакше, існування Бога взагалі не має до нас ніякого відношення. Таким чином до теперішнього часу філософія не могла проголосити Бога Особистістю й відповідно Його шанувати. (138-142, 21.01.1986)
На кого схожий Бог? На своїх синів та дочок. А хто ви такі? Божі сини та доньки. Ви схожі на Бога. Тобто Бог — це Особистість. Чи може Бог бути якоюсь безформною масою? Дивовижна особливість християнства полягає в тому, що воно вчить про Бога, що має емоційну та особистісну природу. Воно вчить про Бога, в якого є любов, розум, почуття та воля. Це просто грандіозно! Крім того, християнство каже про Єдиного Бога. (177-274, 20.05.1988)
Якщо Бог — Особистість, чи потрібна Йому любов? Якщо ми народилися Божими дітьми та називаємо Його Батьком, то Він відчуває потребу в нас так само, як і ми в Ньому. Батько потрібен нам, і ми потрібні Йому. (184-199, 01.01.1989)
Якщо існує Бог-Особистість, що повинно пов’язувати нас з Ним? Коли ви кажете про Бога, ви маєте на увазі щось піднесене, правда? Чи ваше тіло пов’язане з Ним? Ні. З Ним пов’язана наша душа. Вісь, навколо якої обертається Земля, проходить через Сонце, навколо якого вона й робить повне коло за 365 днів. Таким самим чином живе людина, слідуючи за своєю душею, яка схожа на вертикальну лінію. Душа, в свою чергу, «обертається» навколо Бога, Першопричини, Яка має особистісну природу. Це питання слід розглядати саме так. (194-154, 22.10.1989)
Думка про існування Бога приводить нас до логічного висновку про те, що наш світ не має ніякої надії на майбутнє, якщо він не піде за Божим провидінням. І ось з’явилася Церква Об’єднання, яка визнає існування Бога як досконалої Особистості, Яка має емоції, інтелект та волю, й прагне побудувати ідеальний світ, заснований на сфері Шімджон. Церква Об’єднання вперше пояснила характер стосунків між Богом та людиною. (213-302, 21.01.1991)