Розділ 8. Сім'я — кінцевий еталон для втілення вселенської ідеології
Почавшись з одного джерела, все розділяється на безліч частин, які врешті-решт зливаються в одне велике ціле. Тобто одна сутність розділяється на кілька, які потім об’єднуються. Сутність, яка виникла, знову ділиться, щоб потім утворити щось ще більше.
Форма сім’ї нагадує стан, який передує об’єднанню. В сім’ї виникає подружній союз, сім’я робить подружжя єдиним цілим. Рід збирає разом сім’ї, народ згуртовує роди. Декілька народностей входять у одну державу. Так чи інакше, центром тут є сім’я. (26-189, 25.10.1969)
Горизонтальний світ — це розширена сім’я. Ось чому ні з якого суспільства не можна виключити сім’ю. Якщо не відновити сім’ю, не відновити й світ. Більше того, спираючись на сім’ю, потрібно втілити вселенську ідеологію. Всесвіт об’єднує небо та землю. Небо та земля схожі на душу та тіло людини. Душа та тіло повинні об’єднатися. Одному суб’єкту потрібен один об’єкт, так само й одному чоловіку необхідна одна жінка. Сім’я — це єдність чоловіка та жінки. Без опори на таку єдину сім’ю не виникне основа для Божої любові. (26-189, 25.10.1969)
Вселенська ідеологія — це доктрина, згідно з якою людина повинна об’єднати свою душу та тіло, а потім створити сім’ю, яка стане втіленням Божої любові. Така ідеологія з’єднується з духовним і фізичним світами. Ієрогліф «джу» (宙) у слові «чонджу» (Всесвіт) означає «дім». Тому ми використовуємо вираз «вселенська ідеологія». Всесвіт поєднує в собі нематеріальний і матеріальний світи.
Як це стосується нас? Нам необхідна сім’я. Не досягнувши єдності в сім’ї, ви не будете мати нічого спільного зі вселенською ідеологією.
Сім’я стає кінцевим еталоном для здійснення вселенської ідеології. Людина, яка не може співати про мир і прославляти щастя у своїй сім’ї, буде нещасною і на землі, і в духовному світі. (26-189, 25.10.1969)
Де починається втілення Царства Небесного? Воно починається в сім’ї. В такому випадку, що є нашою ідеологією? Це ідеологія сім’ї. Ми визнаємо ідеологію Всесвіту. У слові Всесвіт є ієрогліф «чон» (天), що означає «небеса», та ієрогліф «джу» (宙), що означає «дім». Отже, це значить «ідеологія небесного дому». В такому випадку, можна однозначно сказати, що це — сенс слова «чонджу».
У всіх шістдесяти шести біблейських книгах вміщено прагнення до ідеальної сім’ї. Що є предметом бажань людини? Ідеальна сім’я. Якщо людина народжена чоловіком, то найбільша його мрія — зустріти ідеальну дружину.
Для жінки найзаповітніше бажання — зустріти ідеального чоловіка. Навіть якщо вона стала доктором наук і змогла голосно заявити про себе всьому світу, жінка бажає зустріти ідеального чоловіка. Вона хоче зустріти ідеального чоловіка, якого зможе покохати та народити від нього синів і доньок, сповнених благодаті. У цьому корінь щастя. Ідеал Церкви Об’єднання не знаходиться десь у іншому місці. Сім’я — це початок, і завершення. (26-102, 18.10.1969)
Отже, що за доктрину являє собою вселенська ідеологія? Це — ідеологія істинних батьків. В кінцевому рахунку дві ці доктрини є ідеологією Батьків. Це доктрина нашої сім’ї, нашої країни та кожного з нас поодинці.
Якщо б людина не вчинила гріхопадіння, чия ідеологія правила б світом? Ідеологія Адама. Ідеологія Адама як раз і є ідеологією істинних батьків, ідеологією батька й матері. Не може бути доктрини вище цієї.
Тому Церква Об’єднання повинна, на основі ідеології істинних батьків, з’єднати проблему серця з небесною доктриною в рамках такої первісної ідеальної сім’ї. Доки зберігаються узи сім’ї, яка зведена в систему, у відповідності з цією ідеологією, Церква Об’єднання не загине. (26-201, 25.10.1969)