Розділ 1. Сім'я — основоположна модель для всього сущого
Перебуваючи в просторовому світі, людина неодмінно потребує таких понять як верх і низ, права та ліва сторони, перед і тил.
Лише з їх допомогою визначається положення кожного. Ваш образ може бути різним, в залежності від положення, яке ви займаєте відносно верху та низу, правої та лівої сторін, переду та тилу.
Існує єдина формула для вирішення проблем у ваших відносинах з верхом і низом, з правою та лівою сторонами, з передом і тилом, а також проблем сім’ї, країни та світу. Аналогічно до того, як для однієї людини існують верх і низ, права та ліва сторони, перед і тил, у сім’ї повинні бути батьки та діти, чоловік і дружина, брати та сестри.
Так само всі сім’ї країни, які згуртувалися довкола її керівника, повинні осягнути цивілізації сходу та заходу, півночі та півдня і наступним кроком обняти всіх людей світу, як своїх братів і сестер, формуючи в кінцевому рахунку єдину сімейну модель. Модель всюди одна й та ж. Її центром є окрема особа. За особою повинна йти сім’я, далі — країна та світ, потім — небо й земля. Далі, керуючись тим же принципом, ми досягнемо Бога. У вас є бажання стати центром Всесвіту, більше того ви справді здатні зайняти це положення.
Отже, концепція сім’ї є своєрідним ядром Всесвіту. Якщо ми розглядаємо Небеса, як батьків, то земля — це діти. Схід символізує чоловіка, а Захід — жінку. Вступивши у шлюб, жінка всюди йде за чоловіком. Таким же чином, коли захід починає сяяти, освітлений промінням сонця, він набуває такої ж цінності, як і схід.
Те ж саме справедливо й у стосунках між братами та сестрами. Коли старший брат очолює якусь роботу, молодші брати починають йому допомагати. Тому людині необхідні стосунки між батьками та дітьми, подружні стосунки, а також стосунки між братами та сестрами. Ці три типи стосунків повинні перебувати в одній точці. Цей центр — один. Негоже, щоб у стосунках між верхом і низом, правою та лівою сторонами, передом і тилом існували різні центри, тому що в такому випадку баланс у цих стосунках буде порушено. Отже, верх, низ, права та ліва сторони, перед і тил, разом з центральною точкою, утворюють число сім. Досягнути числа сім — означає побудувати сім’ю, в якій існує досконала єдність у істинній любові, яка заснована на Богові, і яка втілила гармонію та єдність, набувши досконалої сферичної форми.
З цієї точки зору, у вислові «щаслива сімка», який ми часто використовуємо, міститься певна доля істини. Оскільки любов вічна та незмінна, незмінним є й центр вічного руху. Таким чином втілюється ідеал істинної сім’ї. Всі позиції з’єднані з центром, тому всі вони, з першої по сьому, рівні. Чого б не побажав дід — його внуки не будуть проти, які так само, як і діти, рівняються на центр.
З точки зору любові, людей, які знаходяться у стосунках батька й сина, в подружніх стосунках чи в стосунках братів і сестер, можна назвати єдиним цілим. Вони — єдина плоть. На основі чого ми говоримо про єдність у таких стосунках? На основі істинної любові Бога, Центра любові. Істинна любов об’єднує батьків і дітей, братів і сестер, робить чоловіка та жінку «єдиною плоттю». Завдяки цьому всі члени сім’ї набувають рівної цінності. (299-114, 07.02.1999)