My bookmarks

Розділ 3. Сім'я — основоположна одиниця втілення Царства Небесного

 Наші сім’ї та Царство Небесне одинакові за типом.
  В сім’ї є батьки, чоловік і дружина, брати та сестри. Сім’ю можна згуртувати завдяки любові. В любові можна досягнути єдності, з нею може з’єднатися життя, в ній можна здійснити ідеал. Отже, у вас тільки тоді з’являться якості, необхідні для вступу в Царство Небесне, коли ви навчитеся цінувати подружню та батьківську любов.
  Прадід з прабабусею передають любов у спадщину батькам, батьки, в свою чергу, — чоловіку та дружині, а ті вже — дітям. Царство Небесне не здійсниться, якщо ви відкинете хоча б один з цих видів любові.
  Висновок такий: любіть батька з матір’ю сильніше, ніж ви любите свого чоловіка чи дружину, а дідуся з бабусею любіть ще більше, ніж батьків. Таким є ідеальний девіз і сутність Царства Небесного.
(БСІК І-942)

 Оплотом Царства Небесного є не особа, не держава, а сім’я. Ось чому Ісус приходить на землю, щоб знайти узи, які пов’язують нареченого з нареченою. Хіба може одна людина бути оплотом Царства Небесного? Таким оплотом є сім’я. (30-82, 17.03.1970)

 Сім’я — базова одиниця існування Царства Небесного. Царство Небесне — це таке місце, де варто тільки побувати одного разу і повертатися звідти не хочеться. Там перебуває Той, з Ким хочеться зустрічатися знову і знову, навіть якщо ви з Ним зустрічалися вже десяток і сотню разів. Коли всі люди захочуть податися в це місце, побачити цю Особу та жити разом з Нею, світ об’єднається. Однак це не станеться враз. Спершу повинна бути створена індивідуальна основа, а потім — сімейна, яка далі повинна розповсюдитися до масштабів народу, країни та світу. (БСІК І-942)

 Де знаходиться Царство Небесне? Воно не падає просто з неба. Це — місце, де створено оточення, в якому батько, мати та діти взаємодіють один з одним, де ми живемо, користуючись всім, що існує, де ми на всі сто відсотків можемо насолоджуватися нашим ідеальним оточенням. (78-35, 01.05.1975)

 Ви повинні знати, що ваша сім’я займає положення представників влади Царства Небесного. Батьки представляють владу, діти — народ, а речі — землю цієї країни. Тому шанобливість до батьків — це те ж саме, що відданість країні. Синівська та доньчина шанобливість пов’язана з тим шляхом, яким йдуть святі. Зараз сім’я перетворилася в джерело найрізноманітніших сороміцьких явищ, але Бог сподівається, що вона стане оплотом святості. (35-306, 30.10.1970)

 У людини обов’язково повинна бути сім’я. У сім’ї є батьки, діти та речі. Отже, що може служити втіленням всієї вертикальної історії — епох Старого, Нового та Завершеного Заповітів, які розгорнуті в горизонтальній площині? Все суще, діти та батьки, тобто, батьки та їх майно. Все це необхідно в рамках сім’ї. (29-156, 27.02.1970)

 Царство Небесне для подружжя наступає, тільки коли двоє стають єдиним цілим у Божій любові. Ніхто не може розірвати цієї єдності, можна не хвилюватися про те, що вона розпадеться та рухне.
  Яку любов ви шукали? Якщо ви шукали Божу любов, то ваші душа та тіло повинні повністю об’єднатися, щоб вона могла перебувати в вас. Тоді з’явиться Царство Небесне для подружжя, і ви повинні будете побудувати сімейне Царство Небесне.
  Сімейне Царство Небесне здійснюється, коли батько з матір’ю люблять один одного в досконалій єдності, а їх сини та доньки знаходять собі супутників життя так само, як колись це зробили їхні батьки. Коли батьки стають плюсом, а діти — мінусом, виникає сімейне Царство Небесне.
(БСІК І-942)