My bookmarks

Розділ 1. Кохання чоловіка та жінки, яким воно мало бути від часів створення

 Навіть якщо чоловік і жінка кохають один одного, питання полягає в тому, чи знаходиться їхнє кохання в злагоді з Божою волею, чи відповідає воно еталону, якого бажає Бог, чи співпадає з моделлю любові, такою, якою Він сам її Собі уявляє.
  Якщо б перші чоловік і жінка об’єднались з Божою любов’ю, вони стали б моделлю для всього Всесвіту, центром якого є любов. Такий висновок. Бог бажав людям такої любові. Її ж бажали один одному чоловік і жінка. Така істинна любов не може не бути ядром світобудови. Вона стала б єдиною системою стандартів, схожою на метричну систему.
(БСІК І-334)

 За своєю суттю любов Бога та любов людини схожі. Любов — це прагнення об’єднатися. Чому чоловік і жінка тужать один за одним? Тому що чоловік може володіти Богом тільки за допомогою жінки, а жінка — тільки за допомогою чоловіка. Іншими словами, Бог спускається туди, де чоловік і жінка стають єдиним цілим в любові. (БСІК І-334)

 Думаючи про те, що Бог є першопричиною дуальних якостей, ми повинні, возвеличуючи піднесену цінність чоловіка та жінки, в той же час стати людьми, здатними ще більше возвеличувати велику цінність Самого Бога. (БСІК І-334)

 В душі чоловіка живе образ жінки, яку любить Бог, а в душі жінки — Його об’єкта — образ такого ж чоловіка. Коли вони дарують один одному взаємне захоплення, Бог, спостерігаючи це, радіє, і разом з Ним радіє все творіння. Радість, яку відчувають чоловік і жінка, обнімаючи один одного, набуває такої цінності, що стає радістю небес і землі.
  Там, де чоловік і жінка з любов’ю обнімають один одного, весь Всесвіт стає єдиним цілим. Такою є первозданна картина творіння, яке відповідає Божому ідеалу.
(БСІК І-334)

 По суті, чоловік повинен зустріти жінку, з якою він може відчути радість, а жінка повинна зустріти такого ж чоловіка. Але цим все не повинно обмежуватися. Бог і все творіння також повинні радіти їх зустрічі.
  В цьому випадку всі істоти в цьому світі прагнули б служити такому подружжю та підкорятися йому. Птахи співали б для них, а метелики літали б у радісному танці. Бог, людина та все творіння перебували б у радості. Якщо б наші прабатьки почали історію, досягнувши такого положення, тоді якраз і виник би світ, в якому первісний ідеал творіння був би здійснений.
(БСІК І-334)