Розділ 4. Центр втілення ідеалу любові — сім'я
4.1. Створення чотирьохпозиційної основи — Божий ідеал творення
В чому полягає Божа мета творення? Бог створив Адама та Єву не для того, щоб просто на них дивитися. Вони були створені не для того, щоб постаріти та померти поодинці. Вони повинні були вирости й, пізнавши шімджон один одного, створити істинне Царство Небесне на землі, центром якого став би Бог. Вони повинні були побудувати дім любові, й Бог став би головою їхнього дому. Чоловік, Адам, представляє собою небеса, а жінка, Єва, — землю. Разом вони — цілий Всесвіт. Хоча Адам і Єва — це дві різні істоти, коли вони створюють горизонтальну єдність, небеса та земля теж поєднуються. Коли їх двох поєднує Божа любов, увесь Всесвіт автоматично стає єдиним цілим. (21-43, 01.09.1968)
В майбутньому, за допомогою Адама та Єви, Бог мав намір втілити ще більш грандіозний задум, ніж створення лише їх. В результаті здійснення цього задуму на світ з’явилося б дещо набагато цінніше. Цей задум полягав у втіленні мети творіння, тобто в побудові чотирьохпозиційної основи, скріпленої любов’ю. (БВС-533)
Бог створив Свого сина, Адама, який втілював в собі позитивні якості Його особистості, та любив би його більш за все. В любові, яку Він дарував сину, були присутні також і жіночі риси. Так само, в любові, якою Бог любив Свою доньку, Єву, була й чоловіча любов. Поєднання цих двох окремих істот призвело б до виникнення третього начала, тобто дітей. Тому діти — це об’єкт нашої любові, яка пробуджує нову надію.
Адам і Єва народилися, щоб втілити Божу та батьківську любов. Тому їх діти подобалися б і Богу, і їм самим. Ви знаєте, що таке мета трьох об’єктів? Вона втілюється саме таким чином. (32-238, 19.07.1970)
Божа воля відносно людини полягає у втіленні мети та ідеалу творення за допомогою людини. Його втілення не закінчується тим, що чоловік і жінка укладають шлюб та поєднуються в любові. Після цього, в них повинні з’явитися діти, адже, згідно зі Всесвітнім законом, стосунки гори та низу повинні бути пов’язані зі стосунками переду та тилу. Якщо було вчора, то має бути й сьогодні, якщо є сьогодні, повинно бути й завтра. Все має бути пов’язано. Якщо є тільки стосунки чоловіка та дружини, це значить, що існує сьогодні, а завтра вже нема.
Без завтрашнього дня все закінчиться. Якщо подружжя — це гора, то повинен бути й низ, тобто діти. Якщо нема низу, всьому настане кінець. Згідно з Всесвітнім законом, права та ліва сторони можуть з’явитися лише після поєднання гори та низу.
Батьки можуть сказати, що виконали свою відповідальність, лише влаштувавши шлюб своїх дітей. Коли діти вступають в шлюб, між ними та їх батьками, які теж є чоловіком та дружиною, встановлюються стосунки гори та низу. Ідеал можливий лише після того, як будуть побудовані стосунки гори та низу. Чоловік та дружина поєднуються один з одним, як права та ліва сторони, після чого встановлюються стосунки батьків та дітей, або гори та низу. Тільки таким чином можна створити вертикаль і горизонталь і створити сферичний світ, який відповідає ідеалу Всесвіту.
Більш того, сферу буде створено тоді, коли до неї додаються брати та сестри. Отже, втілюючи цей ідеал, ми повинні відобразити його у вигляді кола, в центрі якого пересікаються вертикаль та горизонталь. Чоловік та жінка зможуть сказати, що їхнє життя відповідає ідеалу, лише після того, як вони в своїх почуттях пройдуть через дві сфери, в яких втілено ідеал. Це і є чотирьохпозиційна основа, про яку каже Церква Об’єднання. Тому ми кажемо, що ідеал творення буде досягнутий при створенні чотирьохпозиційної основи. (85-178, 03.03.1976)
Людина не повинна зупинятися на самій собі. Починаючи з себе, вона повинна пройти три стадії. Ці три стадії — сама людина, її чоловік або дружина та її діти. Стосунки між людиною, її чоловіком або дружиною та її дітьми, які ґрунтуються на Богові,це і є чотирьохпозиційна основа. Як раз саме в створенні цієї основи й полягає Божа мета творіння. (19-106, 31.12.1967)
Для того, щоб сформувати чотирьохпозиційну основу, люди повинні спочатку пройти через переживання подружнього шімджон. Тільки після цього можна буде вести мову про дитячий та батьківський шімджон. (13-67, 17.10.1963)
4.2. Ідеал творення втілюється тоді, коли сім’я стає досконалою
Ідеал, який Бог хотів втілити за допомогою прабатьків людства, полягав у тому, щоб чоловік і жінка, поєднавшись, створили ідеальну сім’ю. Таким чином, центром ідеальної сім’ї є чоловік та жінка. Сім’я є єдиною ланкою, яка створена подружнім союзом і стосунками батьків та дітей. Центром цієї ланки є не що інше як Божа любов. Воля Бога полягає у створенні сім’ї, центром якої стане саме Його любов. Приходимо до такого висновку. (127-9, 01.05.1983)
Сім’я є незмінною основою та стрижнем. Ні батько, ні брати та сестри, ні державна система будь-якої країни нездатні тут нічого змінити. Більш того, навіть увесь світ: небо, земля та Сам Бог не здатні нічого змінити. Тому поняття «революція» ніколи не буде застосоване до сім’ї. (25-85, 30.09.1969)
Між людьми повинні існувати стосунки батьків і дітей, братів і сестер, а також подружні стосунки. Всі три типи стосунків повинні знаходитися в одній точці. Ця центральна точка тільки одна. Не годиться, щоб у стосунках, що пов’язують верх і низ, праву та ліву сторони, а також перед і тил, були різні центри. Варто цьому центру зсунутися, й рівновага в стосунках між верхом і низом, правою та лівою сторонами, передом і тилом порушиться. Отже, верх і низ, права та ліва сторона, перед і тил плюс центральна точка, разом узяті, складають число сім. Таким чином, досягти числа сім — значить створити сім’ю, всі члени якої пов’язані істинною любов’ю, що зосереджена на Богові. Ця сім’я — досконала сфера, в якій панують гармонія та єдність. (299-114, 07.02.1999)
Ідеальна сім’я, про яку ми ведемо мову, це — місце, де батьки та діти, чоловік і дружина, а також брати та сестри прагнуть до єдності, в основі якої лежить істинна любов. З такої родини починається вічна світова рівність, вона є відправною точкою Царства Небесного на землі, в цій же точці автоматично починається Царство Небесне в духовному світі. (300-226, 14.03.1999)
Бог є джерелом істинної любові, тому люди, поєднавшись з істинною любов’ю, стають єдиним цілим. Батьки — це представники Бога, або живий Бог. Чоловік та дружина один для одного являються половинками Бога, а діти — немов маленький Бог. Таким чином, структура сім’ї, що складається з трьох поколінь, поєднаних істинною любов’ю, є фундаментом Царства Небесного. Без такого фундаменту неможливо побудувати Царство Небесне.
Сім’я — це центр Всесвіту, її досконалість є основою для досконалості Всесвіту. Тому, якщо ви любите Всесвіт настільки ж сильно, як і членів своєї родини, для вас буде відкрита дорога куди завгодно. В цьому випадку Бог як Батько всього Всесвіту, займе положення загального центру любові. (298-306, 17.01.1999)
Основа первісної сім’ї, центром якої є Бог, включає в себе усі види любові: чоловічу, жіночу, дитячу, любов батьків та Божу любов. Будь- хто, оточений всіма видами любові, та любить своїх батьків, чоловіка або дружину, дітей, — перебуває в Царстві Небесному. (БСІК І-942)
Сім’я — це моральна основа суспільства, в нашому світі вона є зразком, основоположною первинною складовою. В такій сім’ї любов — це найкраща та найцінніша основа. (БСІК І-924)
Три найважливіші події в житті людини — це її народження, весілля та смерть. Як ми повинні народитися? Народження повинно пройти благополучно. Наступним важливим моментом є одруження. Шлюб необхідний для життя, тобто для того, щоб створити чотирьохпозиційну основу. Воля Бога та людини зможуть здійснитися лише тоді, коли на землі буде встановлено цей загальний закон Всесвіту. Щоб втілити в життя положення цього закону та набути форму згідно з цим законом, необхідна сім’я. (24-230, 17.08.1969)
Згідно з Божим ідеалом творіння, Адам та Єва, прабатьки людства, повинні були народити дітей добра та створити єдиний світ, центром якого став би Бог. (БВС-137)
Є таке прислів’я: «Мир в родині — успіх в усьому». Воно означає, якщо в сім’ї панує мир, все інше — буде гаразд. Досконала сім’я — це сім’я миру та основа Царства Небесного. Сила, що рухає сім’ю — це істинна любов. Коли людина любить Бога та свою другу половину любов’ю, чистою та чудовою, як саме життя, любить більше, ніж саму себе, — це і є істинна любов. У всьому Всесвіті Бог не створив нічого потужнішого за силу істинної любові. Істинна любов — це любов Бога. (219-114, 28.08.1991)
Якби на землі втілилася Божа воля, Адам став би центром формування єдиної культурної сфери. Не було б величезної кількості народів, кожен з яких сформував свою культуру та цивілізацію. Весь світ був би охоплений єдиною культурою, керувався б єдиною культурою та являв би собою єдину цивілізацію, центром якої був би Адам. В цьому випадку культура та історія, звичаї, традиції та мова були б єдиними для всіх людей.
У сфері Божої любові була б сформована ідеальна сім’я, рід, народ та держава, які поширилися б та утворили єдиний світ. В ньому втілився б ідеал Адама.
Коріння, стовбур та листя дерева пов’язані єдиним життям, таким же чином все людство, заохочуване любов’ю, ставило б Бога вище за все й шанувало б Його як Батька. Люди, яких вів би Бог, жили б як брати та сестри, як єдиний живий організм любові. Цей вічний та ідеальний світ, зосереджений на Богові, неодмінно повинен бути створений. Таким є світогляд, що спирається на розуміння Божої волі.
Його мешканцям непотрібне ні спасіння, ні Месія. Чому? Тому що люди, які живуть в такому світі, є Божими дітьми добра. (110-213, 18.11.1980)