My bookmarks

Розділ 7. Чому ми тужимо, коли помирає кохана людина?

 Чому жінка плаче, коли втрачає чоловіка? Причину цього називають дуже розпливчасто, кажучи, що жінка горює, тому що втратила дорогу людину, але справа не тільки в цьому. Любов повинна мати такі якості, які дозволяють їй діяти в усіх чотирьох напрямках. Більше того, вона повинна бути зв’язана з передом, тилом, лівою та правою сторонами, та існувати в трьох вимірах.
  Оскільки любов має такі якості, жінка та її чоловік, як партнери, які відповідають правій і лівій сторонам, разом надають любові таку чотиристоронню спрямованість. Значить, коли жінка втрачає свого чоловіка, він випадає з положення, де вона користувалася захистом усього Всесвіту і опиняється на положенні, де вона вже не зможе отримати такого захисту. Ось чому сила, яка приходить до неї зі Всесвіту, починає проявлятися, як біль.
(БСІК І-901)

 Чому чоловіку подобається дивитися на свою любу жінку? Коли він один, він не відповідає еталону, який дозволяє отримувати захист зі всіх напрямів сферичного Всесвіту. Але коли в нього з’являється дружина, і він вступає з нею в дію віддавання- та-прийняття у стосунках горизонтальної любові, тим самим він займає положення, яке дозволяє йому торкнутися до вертикальної вселенської сили. Завдяки цій захисній силі сві ту, людина, у якої є партнер, відчуває безмежну радість.
  Тому, коли чоловік дивиться на свою кохану дружину, його дух збирається воєдино, і він просто не бачить нічого іншого, крім неї. Тоді вони починають танцювати, співати пісні та разом кружляти в гармонії. Для чого вони співають, танцюють і радіють? Для того, щоб розширити цю захисну сферу.
(БСІК І-901)

 Як би людина не співала про щастя, щоб вона не казала, але хіба може вона бути щасливою, живучи в самотності? Якщо двоє живуть у шлюбі, а потім один з них помирає, інший ридає від горя. Чи можна самому приготувати шлях для себе? Чому ми називаємо нещасною людину, у якої немає пари? Тому що вона неправомірна брати участь у всіх важливих подіях, коли радіє небо і земля.
  Така людина відхиляється від порядку, визначеного вселенським законом. Вища сила світу, безперечно, діє лише у відповідності до цього закону. Ним визначається джерело щастя та все, що для щастя потрібно. Печаль свідчить про те, що людина віддалилася від цього закону. Вона не відповідає закону світобудови. Якщо у людини в душі радість, якщо вона почуває себе добре, що це означає? Це означає, що в цьому світі є місце, де її тепло приймають. Печаль каже про те, що людина вигнана. От де проходить межа між радістю та печаллю.
(19-334, 29.03.1968)

 Коли один з подружжя помирає, то інший плаче. Чому? Якщо людина не відповідає загальному закону Всесвіту, то загальна сила світобудови починає її відштовхувати, і коли це відбувається, вона відчуває печаль більш високого рівня.
  Так коли виникає радість? Коли людина приходить у відповідність із загальним законом світобудови, вселенська сила прагне об’єднати їх. Чим вона потужніша, тим більша до неї приходить радість. Отже, де виникають смуток і радість? Не в нас самих. Їх виникнення визначається принципом сили, загальним законом світобудови. А що являє собою цей закон? Він вказує шлях, яким чоловік і жінка повинні пройти в повній єдності з самого початку до кінця, шлях, по якому рухається Небесна доля.
  Крокувати по ньому потрібно не на самоті. Чоловік і жінка повинні йти по ньому в злагоді, іншими словам, це — дорога для чоловіка та жінки, єдиних душею. Раніше вам доводилось чути про це? Значить, якщо люди сваряться один з одним, здіймають крик, шум і гам, кричать: «Ти мене в домовину заженеш!» — вони дуже скоро зійдуть з цього шляху. У сфері загального закону такі люди вважаються непридатними, тому що не мають необхідних якостей. Куди, в такому випадку, вони подадуться? У сміттєве відро. Душа людини знає про це, тому вона відчуває печаль одразу ж, як тільки виникне схожа ситуація. (24- 223, 1969.8.17)