Розділ 4. Навіть Бог може сп'яніти від любові істинного подружжя
В кожного з нас душа та тіло протистоять один одному, тому нам потрібно об’єднати їх, при цьому зробивши душу центром, і побудувати основу для взаємодії, завдяки якій Бог зможе перебувати в вашій душі. Коли такі чоловік і жінка отримують Благословення та відчувають радість, обмінюючись досконалою любов’ю, Богу здається, що на землі розквітають квіти. Більше того, всі прояви гармонії, яку породжує їх кохання, для Нього схожі на аромат. Бог хоче жити серед таких чудових квітів, занурившись в їх пахощі, тому Він приходить туди.
Місце, де подружня пара кохає одне одного, як раз і є платформою, на яку може прийти Божа любов. Воно стає точкою, де все суще, увесь Всесвіт приходить у гармонію. Церква Об’єднання і її «Принцип» навчають таким речам і такому шляху. (БСІК І-887)
Яка мелодія подобається Богу більше за все? Радісний сміх вічного подружжя, чоловіки та жінки, які подобаються один одному. Якщо чоловік і жінка живуть з серцем, здатним зрозуміти і обійняти весь світ, прийняти весь Всесвіт, сміх народжується в них природнім чином. З чим ще мож на порівняти прекрасний образ таких чоловіка та жінки в очах Бога, як не з квіткою? Це не просто ідеал чи абстракція. Я кажу про світ, яким він повинен був бути первісно. (БСІК І-887)
Помітивши перед собою гору, подружжя може задатися питанням: «Для чого вона з’явилась?» Роздумуючи про весь світ, вони можуть запитати: «Заради кого він виник?» Відповіддю буде: «Все це виникло заради тебе та мене». Такими є чоловік і дружина.
На шляху подружньої єдності чоловік і дружина виконують мету появи цього Всесвіту. Крокуючи по цій стежці, вони, тим самим, надають велике значення цій суб’єктивній меті. Центром розмов між чоловіком і дружиною є душа, особистість і кохання. Подружжя йде однією дорогою. Що буде з сільською дівчиною, якщо вона вийде заміж за міністра? Вона піде з ним одним шляхом. Навіть якщо вона не закінчила початкової школи, люди повинні будуть називати її дружиною міністра та схиляти перед нею голову.
Отже, подружжя йде разом. Чи можуть чоловік і дружина сказати один одному: «У тебе — своя любов, у мене — своя». Твоя любов — це моя любов. (БСІК І-887)
Коли людина любить по-справжньому, все її тіло, серце та кровний родовід зливаються в одне. Хто здатен любити таким чином? Чоловік і жінка. Чи був би в цього світу якийсь смак, якщо не було б подружньої пари? (26-151, 25.10.1969)
Розмова між чоловіком і дружиною, які кохають одне одного, це щось більш чудове, ніж будь-який вірш чи будь-яка картина на світі. Як чудово, як витончено звучать слова «ми з коханим», «ми вдвох»! (БСІК І-887)
Подобатися можуть усі, але хто подобається більше всього? Дружина і ніхто інший. Варто мені покликати: «Люба! — як вона відгукнеться. — Так!» Якщо ж я окликну її: «Гей! — вона скаже. — Що?»
Коли чоловік кличе свою кохану дружину з ніжністю та м’якістю: «Кохана! — вона також відгукнеться ніжно і м’яко. — Що трапилось?» Але якщо він робить це грубувато, її відповідь буде такою ж: «Ну що ще?» Який заклик, таким буде й відгук, неначе луна. (37-11, 22.12.1970)
Коли люди перебувають у стані сп’яніння любов’ю, вони взаємно доповнюють один одного навіть сміхом. Коли сміється чоловік, він широко розкриває очі, а коли сміється жінка, вона їх злегка прикриває. Коли в чоловіка очі збільшуються, а у жінки — поступово зменшуються, їх можна назвати щасливим подружжям, сп’янілими від любові. (БСІК І-887)