Розділ 2. Месія — це Істинні Батьки
2.1. Месія — це Істинні Батьки
Хто такий грядущий Месія? З одного боку він — окрема особистість, але одночасно він здатен стати втіленням віри, надії та любові сім’ї, роду, народу, країни та світу. Тільки тоді, коли він займе таку позицію, віра, надія та любов, що залишилися не проявленими в історії людства, принесуть плоди.
Інакше, віра, надія та любов не принесуть ніякого результату. Слово Месія — це не просто слово окремої людини. Коли ви проголошуєте це слово з такою ж впевненістю, воно набуває зв’язку зі світовою історією та несе в собі її зміст, незважаючи на те, що виходить з уст однієї людини.
Яку людину можна назвати мудрецем? Мудрий той, хто здатен першим вловити початок глобального часу, часу надії. Мудрий той, хто здатен раніше за інших дізнатися про це, критично проаналізувати його значення та взяти на себе відповідальність за те, щоб зробити своїм та втілити в життя.
Месія приходить в цей світ як окрема особа, але він не просто індивід. Цінність Месії в тому, що він є плодом віри та надії всього людства, а також втіленням любові до якої воно прагнуло. З ним пов’язаний весь історичний процес, тобто минуле, теперішнє і майбутнє. У ньому поєднуються всі рівні: особа, сім’я, рід, народ, країна та світ, а також — небеса та земля. (13-143, 01.01.1964)
Месія — це Істинні Батьки. Ми — істинні діти. Ми повинні розділити їх долю та бути з ними заодно. (55-97, 23.04.1972)
2.2. Процес, в результаті якого з’являється Месія
До цього часу в світі з’явилось багато релігій. У чому ж полягає їх місія? В тому, щоб відшукати одну людину. Всі релігії кажуть про спасіння і схожі речі, але по-суті, всі вони займаються пошуками однієї людини, яка обрана зі всього світу та могла б піднятися до найвищого положення й перевершити цей рівень.
Всі вони хочуть знайти таку людину. В цьому сенсі центром усіх релігій є один чоловік. Хто він такий? Він — Месія. Повторюю, центральною особою, яку шукають усі релігії, є Месія, Спаситель. Однак, з’явившись, Месія не може зайняти свою позицію негайно. Він, перш за все, повинен пройти шлях довжиною сім років. Месія — це чоловік. Цей чоловік не пов’язаний узами крові з сатанинським світом, він повинен отримати перемогу над сатаною. Отримавши перемогу, Месія побудує основу, завдяки якій сім’ї, роди, народи та країни, що об’єднаються довкола нього, також зможуть перемогти. Цей чоловік один нічого не зможе зробити, адже він повинен здолати сатанинський світ. Месія не зможе направляти сім’ї, які належать до сатанинського світу, якщо займатиме положення нижче, ніж вони.
Держава — це найвища інстанція в сатанинському світі. Сатана постійно протистояв Богу, спираючись на державу. Володіючи державою, він з її допомогою наносив удари по особам, сім’ям, родам і народам, які стояли на стороні Небес. Він завжди використовував державу для того, щоб заважати Богу прокладати Свій шлях. Зрештою, люди зазнають гонінь та переслідувань тому, що вони нічого не можуть вдіяти зі своїми гонителями. Якщо б вони були сильнішими, то самі могли б чинити тиск на кого завгодно та володарювати над ким завгодно.
Через гріхопадіння світ став належати сатані, тому в ньому є скільки завгодно сатанинських осіб, сімей, родів і країн. У сторони Небес усього цього немає. Є окремі особи, які стоять на стороні Бога, але немає сімей, родів, народів і країн, які піднялись до такого рівня.
Якщо немає основи, яка дозволяє Месії, як окремій особі, перемогти сім’ю, рід і країну, звичайні люди не зможуть піднятися до його рівня. Тому, коли на землю приходить Месія, Бог, йдучи через рівні особи та сім’ї, готує для нього оточення, яке може піти за ним вгору. Таким оточенням і була ізраїльська нація. Саме в цьому полягає ідея обраного народу.
Однак ізраїльтяни так і не змогли піднятися на бажаний щабель. Вони немов застрягли на певній межі, тому надія обраного народу полягала в тому, щоб цю межу здолати. Інакше, вони зіткнуться з великими проблемами. З іншого боку, самі по собі, вони не в змозі були її здолати.
Тому Бог пообіцяв послати ізраїльтянам Месію, Спасителя. Щоб допомогти їх країні здолати цю межу, Бог тисячоліттями готував прихід Месії, якого Він обіцяв послати. Отже, коли Месія з’явився ізраїльтянам, ті повинні були згуртуватися довкола нього з готовністю, якщо потрібно, навіть померти разом з ним, щоб сатана не зміг розірвати цієї єдності. В цьому випадку особи, сім’ї, роди, народ і країна були б прищеплені до Месії, та він зміг би підняти їх на свій рівень всіх одразу.
Ось чому цьому світу необхідна ідея обраного народу. Спираючись на обраний народ, Бог повинен сформувати обрану країну. Сам факт існування Бога підтверджується наявністю обраного народу. З точки зору цього принципу, пророцтва про грядущого Месію свідчать про те, що Бог є.
Так з якої ж причини нам потрібен Месія? Ось у чому питання. Через гріхопадіння ми отримали неправдивих батьків. Зникли батьки, які єдині з Богом. Месія — той, хто являє нам позицію Батьків, що дозволяє досягти єдності з Богом. В цьому перша причина.
Друга причина полягає в тому, що Месія дає нам повторне народження. В нашому тілі тече сатанинська кров, тому Месія дає нам повторне народження, прищеплюючи нас до себе. Таким чином ми перестаємо бути дітьми сатани.
Третя причина полягає в тому, що Месія робить нас людьми, здатними розпоряджатися сатаною як своїм слугою. Інакше кажучи, Месія виховує в нас якості, необхідні для того, щоб підкорити сатану, покарати його та зробити слугою.
Через гріхопадіння люди, по-перше, втратили батьків; по-друге — успадкували сатанинську кров; по-третє — підпали під владу сатани. Відповідно, щоби відновити все це, ми повинні здолати шлях угору, в зворотному напрямку. Божественний Принцип вчить про основу довіри та субстанційну основу, а також про те, що тільки після встановлення цих основ, ми можемо сподіватися на прихід Месії. Такий Принцип. Отже, давайте встановимо основу довіри та субстанційну основу. (54-182, 24.03.1972)
Месія втілює в собі мету віри та надії. Він — втілення мети, заради якої ми віримо та надіємось. Що залишиться, коли ми досягаємо мети, визначеної Месією? Коли ця мета повністю виконана, залишається лише любов.
Ось чому сказано, що любов зостанеться до кінця. Так любов приходить через того, хто є досконалим втіленням віри та надії. Людина, яка приходить як зразок такої любові — це Месія. (13-140, 01.01.1964)
2.3. Місія Месії
В чому полягає задум Месії? В тому, щоб завершити створення вертикальної основи та побудувати горизонтальну основу. Отже, хто такий Месія? Йому слід привести моральні закони та мету загальної справедливості, до якої повинні йти Бог і людство, у відповідність до вертикального еталону. Крім того, він повинен досягнути досконалого вертикального еталона на рівні особи, сім’ї, роду, країни та світу. Господь Другого пришестя приходить з повним внутрішнім планом для того, щоб здійснити все це. (71-79, 28.04.1974)
Якщо уважно придивитися, можна виявити, що у Всесвіті існують дві особи, які претендують на велич — Бог і сатана. Господар добра і господар зла борються один з одним. Добро і зло ведуть боротьбу, в центрі якої людина.
Наскільки ж неординарною персоною є сатана! Протягом усієї історії людства — півтори мільйонів років, за оцінками антропологів, — сатана очолював боротьбу сил зла та зумів, навіть для Бога, створити такі серйозні проблеми, що Той був не в змозі що-небудь зробити. Уявляєте, наскільки великою особою є сатана, якщо він зміг такого домогтися? Хто повинен покласти край цій боротьбі? Ні Бог, ні сатана не можуть цього зробити. Можливо, ви чуєте це вперше. Хто може завершити боротьбу добрих і злих духів? Ні Бог, ні сатана цього не зроблять. Хто ж здатний на таке? Це може зробити людина, але лише істинна людина.
Боротьба Бога та сатани не закінчиться, доти, поки не з’явиться герой любові, за яким може піти все людство. Поки Бог не звільниться від цієї боротьби, слова «мир у всьому світі» будуть залишатися лише химерними поняттями. Слово «ідеал» буде лише абстракцією або сентиментальністю.
Отже, питання в тому, хто зможе завершити цю боротьбу. Ось Бог і посилає такого представника! Цю основоположну ідею називають месіанською, або ідеологією Спасителя. Спаситель — це людина, яка несе звільнення не лише людям, а й Богу. Він повинен покласти край злу! На Спасителя покладена повна відповідальність за те, щоб звільнити Бога та покінчити зі злом. Ієрогліф «се» (世) в слові «Куседжу» (корейською «Спаситель») означає «світ». «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого…» Бог світ полюбив, а не християнство. Християни напам’ять заучують шістнадцятий вірш третьої глави Євангелія від Івана. Однак в ньому не говориться, що Бог так полюбив християнство, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але отримав спасіння. Біблія каже, що Бог віддав Свого Єдинородного Сина тому, що Він полюбив світ. Яка місія Спасителя? Звільнити Бога та покарати сатану. Хто розквитається з головним винуватцем усіх бід, який терзав людей своїми звинуваченнями? Бог не може цього зробити. Тільки Месія, Спаситель здатен на це! (136-219, 29.12.1985)
Що робитиме Месія коли він з’явиться? Він приходить як головнокомандуючий, щоб вперше в історії знайти верховну владу, територію та народ єдиної країни та, використовуючи все це як основу, розгорнути боротьбу та відвоювати горизонтальний світ. Така місія Месії.
Сатану неможливо підкорити, підкоривши лише одну країну. Оскільки він заволодів усім світом, потрібно скинути його владу на світовому рівні. Тільки тоді на землі втілиться царство свободи.
Поки над усією землею нависає тінь сатани, що протистоїть Богу, ідеал Едемського саду, який Бог створював як сад свободи та миру, не буде втілений. Тільки коли тінь цього протистояння зникне, на землі встановиться Царство Боже. Коли цей труд буде завершений на землі, почнеться рух за звільнення небесного світу. Саме таким шляхом повинні йти члени Церкви Об’єднання. (57-128, 29.05.1972)
Що повинен зробити Месія? Він повинен підкорити сатану та продовжувати шлях до перемоги на індивідуальному рівні, усунувши сатанинський рід. Далі, йому треба прокласти шлях до перемоги на рівнях сім’ї, країни та світу. Такий шлях Месії. Іншими словами, йому необхідно:
по-перше, прокласти шлях для окремої людини;
по-друге, прокласти шлях для сім’ї;
по-третє, прокласти шлях для країни;
і по-четверте, прокласти шлях для всього світу.
Після того, як Месія переможе на особистому рівні, сатана може мобілізувати весь світ, так що країна та весь демократичний світ спрямують свої нападки проти цієї людини. Але, навіть у такому випадку Спаситель повинен вступити в боротьбу та перемогти. Він повинен зробити теж саме й на рівні сім’ї, й на світовому рівні. Він повинен боротися та перемогти так само, як Яків переміг ангела, так, як Авель повинен був перемогти Каїна. Тоді боротьба йшла один на один. Тепер же Месія повинен нанести удар по всьому сатанинському світу, а для цього йому необхідна одна представницька країна, здатна стати в авангарді цього удару. Такою країною є Корея. (54-197, 24.03.1972)