Розділ 3. Еталон істини
Істинне серце незмінне. Тому без його допомоги ви не зможете встановити еталон і не зможете що-небудь оцінити. У вас просто не буде глибинної суті, яка відповідає абсолютному еталону! Все, що не дотягує до цього еталона, недовговічне. Наприклад, метр теж має свій еталон. За допомогою еталона ми можемо визначати, що правильно, а що ні. Коли виникає проблема, нам варто лише звіритись з еталоном. Якщо відповідність очевидна, навіть той хто весь час скаржиться, змушений буде замовкнути. (186-65, 29.01.1989)
В любові не буває ні революцій, ні змін. Мінливі речі не цінуються! Діаманти вважаються дорогоцінними завдяки своїй незмінній твердості. Золото цінується за особливий незмінний золотистий колір, а перлини — за незмінний, вишуканий та гармонійний відтінок. Чому ми вважаємо їх дорогоцінностями саме за незмінність? Тому, що ця якість відповідає еталону для визначення цінності всього існуючого у Всесвіті.
Що ж тоді є основоположним еталоном цінності всього у цьому Всесвіті? Питання звучить саме так. Можливо, це золото чи діаманти? Еталон — незмінна та непорушна любов. Вона не ламається, незважаючи на видиму крихкість. Може здатися, що нею можна розпоряджатися як завгодно, але це не так. Любов повністю охоплює людину. Не людина нею розпоряджається, а вона людиною. Що є основоположним еталоном ваг та мір у Всесвіті? Він не схожий на стандарт для вимірювальних пристроїв, це не якась річ з незмінними властивостями. Його не може змінити ні Бог, ні людина. Що ж це за абсолютний еталон вимірів та порівнянь, вічний та незмінний, який має величезну цінність, незалежний від часу доби, місця та відстані, а також від того, де він знаходиться, на краю землі, в пеклі чи на Небесах?
На Землі також є точка відліку широти та довготи. Нульовий меридіан проходить через астрономічну обсерваторію в англійському містечку Грінвіч. Незважаючи на будь-які зміни, точка відліку залишається незмінною. Такий стандарт повинен бути обов’язково! Без нього не навести порядку в світі. Який же первинний еталон для визначення рівня та положення всього, що піддається виміру у Всесвіті? За яким еталоном міг би слідувати навіть Бог, і що могло би служити зразком для всіх? Це не гроші, не золоті зливки та не діаманти.
Бог може створити все це й Самому ними розпоряджатися. Думаю, що Бог може створити й любов, але володіти нею наодинці неможливо. Любов’ю повинні володіти двоє. Навіть Бог не може здобути любов Сам по Собі! Отже, що є стандартом, еталоном виміру? Що є єдиним і абсолютним еталоном, яким можна виміряти все існуюче не тільки в видимому Всесвіті, але й у вічному світі? Це — фундаментальне питання! Таким еталоном є любов. Тому вона не піддається сезонним змінам. (137-235, 03.01.1986)
Як ви знаєте, існують міри довжини. Якщо ми візьмемо за еталон один сантиметр, ця модель повинна бути абсолютною та єдиною. Порівняйте з еталоном — якщо те, що ви вимірюєте, йому відповідає, значить все вірно. Якщо ж ця річ з ним не співпадає, значить, вона нікуди не годиться, навіть якщо ви вважаєте її найкращою. Один сантиметр дорівнює десяти міліметрам. Один міліметр — також абсолютний еталон. Десять міліметрів — це один сантиметр. Сто міліметрів дорівнює десяти сантиметрам, і так далі. Виходить, що всі ці міри довжини взаємопов’язані, і де б ми їх не застосовували, в них завжди є спільний елемент. А чи немає еталона, що можна застосувати до людей? Щоб об’єднати цей світ потрібна якась форма, що відповідає еталону Принципу. В ній не повинно бути боротьби душі та тіла, і вона повинна показати, якою повинна бути людина. (128-78, 05.06.1983)
Нехай у вас є міра довжини — неважливо, метр чи сто метрів. Основна одиниця виміру довжини — один міліметр. Він надто маленький, тому ми звичайно використовуємо один сантиметр. Якою би довгою не була ваша мірка, вона повинна відповідати всім стандартам довжини, починаючи з міліметру. Якщо вона їм відповідає, та її довжину можливо виразити в міліметрах, нею можна користуватися в усьому світі. Міліметр всюди однаковий: і в Америці, і в Кореї, і в Англії. Він не міняється. Така істина.
Що таке істина? Це щось справжнє. Що це означає? Ми називаємо що-небудь справжнім, якщо нічого кращого просто не існує. Серед вас є доктори фізичних наук, але для того, щоб вивчити фізику, потрібно знати всі види руху в природі. Ніщо не може рухатися довільно. Уявіть, яка велика наша Земля! За рік ця величезна планета робить один оберт навколо Сонця, і час її оберту завжди однаковий, немає розходження ні на хвилину, ні навіть на секунду! Відхилення спричинили б великі проблеми. Через такі відхилення, рік, увесь час або зменшувався б, або збільшувався. Як би це сталось, всі океани б вихлюпнулись, а материки розкололись.
Вік землі оцінюється приблизно в чотири з половиною мільярди років. Увесь цей час вона рухалась і безперервно функціонувала на основі еталона, який виражений формулами. Звідси виникає потреба в одиниці виміру, що спирається на певні принципи, формули та аксіоми. Як можна, за цією логікою, визначити поняття «істина»? Істину можна застосувати для оцінки як одного, так і мільйонів явищ.
Ми називаємо чисте золото 24-каратним. 24-каратне золото — це «істинне» золото. 25- чи 26-каратного золота не буває, вірно? Повинна бути центральна точка, точка опори, і вона повинна формувати базу для рівноваги. Найменша видима одиниця на перпендикулярній лінії співпадає з цією точкою. Лише тоді вона буде істиною. Це — перпендикуляр, тоді це — паралельна їй лінія, вони не повинні відхилятися, інакше це не буде «істинним». У 24-каратного золота ця лінія пряма. Воно відповідає еталону, тому ми і називаємо його істинним. Якщо ми порівняємо його з перпендикуляром, вертикальним еталоном, то отримаємо повну відповідність. Воно знаходиться на лінії, паралельній вселенській вертикалі, та одночасно з цим — на лінії, паралельній вселенській горизонталі.
Великий рух Всесвіту не відбувається навмання, він підкоряється закону. В русі відносин суб’єкта та об’єкта обов’язково присутня вертикаль. Варто лише цій вертикалі змінитися, і все розлетиться в різні боки! Все буде зметено, все зруйнується. Щоб мати основу для існування, що спирається на положення в просторі, вертикаль повинна утримуватися на міцних позиціях. Можливо, мої слова важкуваті для вашого розуміння.
Що ж, в такому випадку, буде мірилом для людини? В неї також воно повинно бути! Розв’язуючи задачі з математики, ми використовуємо математичні закони, однакові в усьому світі.
Істиною ми називаємо основоположний принцип, що відповідає певному еталону та універсальний для всього світу. Що включає в себе істина? В неї завжди є чотири напрямки: північ, південь, захід, схід. Якщо є істина, обов’язково є і певне середовище. Що ж, в такому випадку, виникає першим — середовище чи сама істина, в якому вона втілюється? Ось в чому питання! Спочатку утворюється середовище. А що можна сказати про людину? Яка людина істина? Вона повинна відповідати і вертикальним і горизонтальним нормам. Вона повинна бути такою, щоб ми могли сказати: «Ця людина однаково гарна і з вертикальної, і з горизонтальної точки зору. Вона не викривлена». Коли вертикаль і горизонталь гармонійно поєднуються, тоді перед і тил, права й ліва сторони, верх і низ будуть однаковими з точки зору всіх законів і формул. Будь- який аспект істини повністю відповідає закону. Якщо щось є вірним на Сході та Заході, Півночі та Півдні, на землі та в духовному світі, ми називаємо це істиною. З іншого боку, яким би великим не був предмет, якщо при його вимірюванні виявиться похибка навіть у пів міліметра, його прийдеться відкинути. Він недосконалий, і його місце — в відрі для сміття! Нам обов’язково потрібно щось схоже, — я маю на увазі еталон виміру. (180-14, 20.08.1988)