Розділ 1. Сім'я — центральна модель усього сущого
Перебуваючи в просторовому світі, людина неодмінно потребує верху й низу, правої та лівої сторін.
Лише так визначається позиція існування кожного. Ваш образ відрізнятиметься залежно від положення, яке ви займаєте відносно верху та низу, правої та лівої сторін, переду й тилу.
Існує єдина формула для розв'язання проблем у ваших стосунках із верхом і низом, з правою та лівою сторонами, а також проблем сім'ї, країни та світу. Так само, як для людини є верх і низ, праве і ліве, перед і тил, у сім'ї повинні бути батьки та діти, брати й сестри.
Схожим чином у країні кожна сім'я, гуртуючись навколо правителя країни, має охопити цивілізації сходу та заходу, півночі та півдня, а потім охопити всіх людей світу як братів і сестер, утворивши зрештою єдину сімейну модель. Модель одна й та сама. Її центром є окрема особа. Коли є особа, вона має просуватися до сім'ї, країни, світу та неба й землі, і за тим самим принципом досягти Бога. У вас є бажання стати центром Всесвіту, ба більше, ви всі здатні зайняти це положення.
Таким чином, концепція сім'ї подібна до ядра Всесвіту. Якщо ми розглядаємо Небеса як батьків, то земля — це діти. Схід символізує чоловіка, а захід — жінку. Тому, вийшовши заміж, жінка тримається чоловіка, хай би куди він пішов. Це можна порівняти з тим, що захід набуває тієї ж цінності, що й схід, коли він починає сяяти, освітлений сонцем.
Те саме й у стосунках між братами та сестрами. Коли старший брат очолює якусь роботу, молодші брати починають йому допомагати.
Отже, людині потрібні стосунки між батьками та дітьми, подружні стосунки, а також стосунки між братами та сестрами. Центральна точка має бути одна.
Негоже, щоб у стосунках між верхом і низом, правою та лівою сторонами, передом і тилом були різні центри. Якщо центральна точка відрізнятиметься, баланс у стосунках буде порушено. Отож верх і низ, права та ліва сторони, перед і тил разом з єдиною центральною точкою утворюють число сім. Утворити число сім означає стати сім'єю, в якій існує досконала єдність в істинній любові, зосереджена на Богові, і яка досягла гармонії та об'єднання, набувши досконалої сферичної форми.
З цієї точки зору у вислові «щаслива сімка», який ми зазвичай використовуємо, є певна частка істини. Поки істинна любов вічно залишається незмінною, незмінним буде й центральне ядро вічного обертання. Так втілюється ідеал істинної сім'ї. Усі позиції з першої по сьому поєднані з центральним ядром, тому, хоча серед них немає рівності, діти прагнуть цього ядра і всі три покоління прагнуть його. Дідусь і бабуся, чоловік і дружина, сини й дочки — всі рівняються на центр.
З точки зору цієї любові людей, які перебувають у стосунках батька й сина, в подружніх стосунках чи в стосунках братів і сестер, можна назвати одним цілим. Вони — одне тіло. На основі чого ми говоримо про однотілісність у таких стосунках? На основі істинної любові Бога, який є центром любові. Істинна любов об'єднує батьків і дітей, братів і сестер, робить чоловіка та жінку одним тілом. Завдяки цьому всі набувають рівної цінності. (299-114, 07.02.1999)