My bookmarks

Розділ 1. Ще одне значення ієрогліфів «небеса» та «батьки»

 Ієрогліф «чон — небеса» (天) можна розкласти на два знаки: «ту-два» (二) та «ин — людина» (人). Ті ж самі дві складові — «два» та «людина», ми бачимо в ієрогліфі «ин — гуманність» (仁). Що це за дві людини? В людині небо та земля можуть досягти досконалої вертикальної та горизонтальної єдності, що базується на досконалій любові. Любов — це основа вселенської гармонії. З неї починається ця гармонія. (186-60, 29.01.1989)

 Який ієрогліф стоїть на першому місці в слові «чон джі — Всесвіт» (天地) — «ханиль — небо» (天) чи «тан — земля» (地)? Ми кажемо «джічон» (земля та небо) чи «чонджі» (небо та земля)? А як ми вимовляємо слово «батьки» — «пумо — батько та мати» (父母) чи «мобу — мати та батько» (母父)? В слові «пубу — подружжя» (夫婦) — спочатку йде «чоловік», а потім «дружина» чи навпаки? Потрібно зберігати правильний порядок — спочатку ієрогліф «чоловік», а потім ієрогліф «дружина». Ніхто не хоче казати «джічон», всі кажуть «чонджі».
  Отже, що повинно стояти на першому місці? Небеса. А після них уже земля. Чому в слові «батьки» на першому місці стоїть ієрогліф «батько», а не «мати»? Такий порядок зовсім не означає зневажливого ставлення до жінки.
  В слові «пумо» (батьки) на першому місці повинен стояти ієрогліф «пу» (батько) (父). Якщо придивитись уважніше, ієрогліф «мо» (матір) (母) має цікаву форму. Це не що інше, як два ієрогліфа «ньйо» (жінка) (女), один з яких з’єднали з іншим, попередньо перевернувши його догори ногами. Дуже цікаво! Ось що таке ієрогліф «мо» (матір). Це об’єднання двох жінок. При цьому ієрогліф, що означає одну з них, перевернутий догори ногами. Тому матір повинна мати і небесну, і земну душу. Інакше кажучи, тільки коли жінка поєднує в собі душу Небес і душу представниці землі вона стає матір’ю.
  Далі, давайте розглянемо ієрогліф «пу — батько» (父). Що він означає? Якщо розділити його на частини, виявиться, що це комбінація двох ієрогліфів «ін — людина» (人). Вони поєднані разом. Що це означає? Батько — це чоловік, людина, але не одна людина. Це — поєднання двох людей. Тільки тоді він може бути батьком. Що це означає? Коли небесна людина та земна людина з’єднуються в одне та починають діяти як одне ціле, це і є батько. Якщо замислитись, то це дуже цікаво.
  Що таке ієрогліф «небеса» (天)? Небеса також не існують на самоті. Повинні бути двоє (二), щоб з’явилися небеса (天). Ось чому ієрогліф «небеса» утворений сполученням двох «людей».
  Що можна сказати про ієрогліф «пу» (чоловік) (夫)? Він виглядає смішно. Він натягнув офіційного капелюха та вознісся навіть над небесами. Що це означає? Коли дві людини подобаються одна одній, вони пробивають навіть верхівку неба та підіймаються ще вище. Ось чому цей ієрогліф входить у слово «подружжя». Чи знайдеться чоловік, який заявить: «Я — красень, я — чудовий мужчина, мені не потрібні батько та мати!» Який чоловік казатиме: «Я — чоловік, тому не потребую ще одного чоловіка, свого батька. Коли помре мій батько, я стану батьком замість нього, я стану господарем, тому нехай він помирає, та залишиться лише матір!»? Таких людей немає.
  Так само, ні одна донька не казатиме: «Я хочу стати господинею в домі, так що нехай краще помре мати, і залишиться один батько!» Що повинно бути наявним? Дві людини — батько та мати.
(59-182, 16.07.1972)