Розділ 1. Що таке ідеальна сім'я?
1.1. В чому краса сім'ї?
Сім'я — це місце, де починає втілюватися Божий ідеал та людське щастя. В ній набуває свого завершення все, що робить людина. В ній можна побачити набуття досконалості всього, що створив Бог. Чим гарна сім'я? Тим, що вона є основою для вільних дій, яка ґрунтується на батьківській любові. (БСІК І-934)
Ідеальна сім'я — це сім'я, в якій є три види любові, основою якої є Бог: вічна батьківська любов, вічна подружня любов та вічна дитяча любов. (90-201, 01.01.1977)
Людина обов'язково повинна мати сім'ю. Якщо подивитися на сім'ю, то в ній є батьки, діти та майно. Хто ті істоти, які дозволяють представити горизонтально вертикальну історію часів Старого, Нового та Завершеного Заповітів? Це творіння, діти та батьки. Точніше батьки, діти та їхня власність. Це те, що потрібно в стінах сім'ї. (29-157, 27.02.1970)
Ідеал Церкви Об'єднання не знаходиться десь в іншому місці. Він починається в сім'ї, в ній же набуває свого завершення. Досі ще не було тих, хто вирішив би цю проблему, тому ви прийшли, прагнучи до цього. Сім'яце місце, де є щастя, тому систематизувавши та поширивши його на весь Всесвіт, відкривається її безмежна цінність, а доктрина об'єднання отримує признання. Отже, не буде тих, кому ця доктрина може не сподобатися, вона буде подобатися всім, і схиливши голову, світ автоматично стане єдиним. (26-103, 18.10.1969)
Усі 66 книг Біблії кажуть про прагнення до створення ідеальної сім'ї. До чого прагнуть чоловіки? До того, щоб зустріти ідеальну дружину. Чоловіки, які не прагнуть до цього, не люди. Жінки також, народившись, більш за все прагнуть зустріти ідеального чоловіка. Навіть якщо жінка є доктором наук світового рівня та дуже цим пишається, все одно вона бажає зустріти ідеального чоловіка. Ідеального чоловіка, який би любив її, та народити кругленьких та гарненьких дітей. У цьому корінь щастя. Доктрина Церкви Об'єднання вмурована в таку сім'ю, і ніхто не може витягти її звідти. (26-103, 18.10.1969)
Де починається втілення Царства Небесного? Воно починається в наших сім'ях. У такому випадку, що є нашою ідеологією? Це ідеологія сім'ї. Ми обстоюємо ідеологію Всесвіту. У слові Всесвіт є ієрогліф «чон» (天), що означає «небеса», та ієрогліф «джу» (宙), що означає «дім». Отже, це значить ідеологія небесного дому. Тільки пояснивши таким чином, стає однозначно зрозумілим сенс слова «чонджу». (26-103, 18.10.1969)
Сім'я — це маленька країна, в основі якої лежить маленьке суспільство. Маленька країна, маленький світ, маленький Всесвіт. Отже, залишивши сім'ю, ви нічого не зможете зробити. Велич Церкви Об'єднання в тому, що вона навчає про таку сім'ю. (24-230, 17.08.1969)
Сім'я — це вічна та незмінна основа. Ні батько, ні брати з сестрами, ні державна система будь-якої країни не здатні тут нічого змінити. Більш того, ані людство, ані Всесвіт, ані Сам Бог не здатні нічого змінити. Тому поняття «революція» ніколи не буде застосовано до сім'ї. (25-85, 30.09.1969)
Найважливіші події в житті людини — це її народження, весілля та смерть. Як ми повинні народитися? Народження повинне пройти благополучно. Якщо говорити в термінах Церкви Об'єднання, то потрібно, щоб народження відбулося через зв'язок шімджон. Наступним важливим моментом є одруження. Шлюб необхідний для життя, тобто для того, щоб створити чотирьохпозиційну основу. Воля Бога та воля людини зможуть здійснитися лише тоді, коли на землі буде встановлено цей загальний закон Всесвіту. Щоб втілити в життя положення цього закону та набути форму згідно з цим законом, необхідна сім'я. (24-230, 17.08.1969)
Світ з'явився схожим на родину. Це вірно для будь якого світу. Майбутній ідеальний світ повинен втілюватися, ґрунтуючись на родинній чотирьохпозиційній основі. Тоді в чому полягає мета творення? У вдосконаленні чотирьохпозиційної основи. В першу чергу людина має досягти досконалості чотирьохпозиційної основи. Отже, всі створюють сім'ї.
Людина схожа на Бога, а суспільство, основою якого є людина, схоже на людину, яка відображає Бога. Я заснував Церкву Об'єднання в усьому світі, щоб зробити це дійсністю. Незважаючи на розуміння того, що світ має бути таким, люди не могли втілити це в життя. Але світ стане таким завдяки цьому принципу. Ідеальний світ — це світ, який прийняв вигляд людини. Він виходить за межі держави або нації. (26-190, 25.10.1969)
Сім'я — це горизонтальна основа світу в мініатюрі. Саме з неї поширюється країна та світ. Що ж таке сім'я? Як горизонтальний світ в мініатюрі, вона є об'єктом абсолютного центру. Ким тоді є я? Помостом, на якому може зупинитися абсолютний центр. (26-258, 09.11.1969)
Не людина має абсолютне право оцінювати цей світ. Це право належить родині. Що атакує сатана? Сім'ю. Тому ваша сім'я зруйнується, якщо ви не зможете досягти в ній єдності. Це принесе руйнування стосункам батьків і дітей, подружнім стосункам та сім'ї загалом. І ніколи не можна буде вилікувати рани людини, яка створила сім'ю і потім зазнала невдачі. Як не втішай цю людину, все буде марно. (30-85, 17.03.1970)
Ми повинні стати батьками, подружжям та братами й сестрами в сім'ї, яку так прагне побачити Бог. (24-306, 07.09.1969)
Чому нам подобається сім'я? Тому що в сім'ї ми можемо вільно любити та бути любимими. Саме в цьому полягає причина того, що люди сумують за батьківщиною, за місцем, де є батьки, брати та сестри. (38-328, 08.01.1971)
Коли радіє батько, радіє вся родина, коли радіє дружина, радіє вся родина, коли радіють діти — це приносить радість усій родині. Саме сім'я дозволяє одночасно радіти всьому Всесвіту. (30-85, 17.03.1970)
Потрібно стати досконалою особою, яка контролює свої душу й тіло, та, досягнувши подружньої єдності, створити досконалу сім'ю. (30-246, 24.03.1970)
Ви повинні знати, що коли тато з мамою об'єднуються, сім'я розвивається; коли батьки та діти стають єдиним цілим, сім'я переходить на вищій рівень. А що відбувається, коли сім'я об'єднується з усіма родичами? У такому місці народжується дух нового народу. Коли ми прагнемо перейти на вищий рівень, все оточення згуртовується з нами, і ми можемо залишитися родом вірнопідданих своєї країни. Не забувайте про це! (74-313, 01.01.1975)
Сім'ями Царства Небесного не стають під натиском сили, це відбувається природно та в радісному оточенні. Коли ви любите, не можна прагнути тільки отримувати любов. Ідеальна любов виникне лише тоді, коли ви встановите дії віддавання-та-приймання один з одним. (66-123, 18.04.1973)
Щаслива сім'я — це сім'я, в якій чоловік, повернувшись додому, разом з дружиною обмірковує все, що робив, і знаходить нові можливості та нові шляхи для діяльності. Сім'я, в якій чоловік та жінка поєднавши сили, досліджують усе разом, — щаслива сім'я. Коли так роблять батьки, то діти теж додають у цю справу своїх сил. Інші люди теж прагнуть створити таку ж сім'ю, дивлячись на неї. (29-113, 25.02.1970)
Істинна сім'я — це місце, де чоловік любить і живе заради своєї дружини так само, як він це робив би для своєї матері; дружина, в свою чергу, живе заради свого чоловіка та любить його як свого батька; вони люблять один одного, як старший брат і молодша сестра. Світ, у якому чоловік і дружина люблять і поважають один одного, як Бога, є Царством Небесним, в якому живуть ідеальні сім'ї. Така традиція має встановитися на цій землі. (БСІК І-920)
Батько й мати не можуть стати єдиними, не люблячи один одного. Чому вам подобається любов? Тому що просто неможливо, щоб вона вам не подобалась. Чим більше сила любові батька та матері один до одного стає сильніше, ніж їх прагнення жити заради себе, тим вона ближче до ідеалу. Мотузка любові — це те, завдяки чому вони досконало зв'язуються. Металевий канат з часом іржавіє, руйнується та розривається, але мотузка любові існує вічно.
Батьки не можуть встановити стосунки з дітьми на тій підставі, що вони їх годують або дають гроші. Єдине завдяки чому можливо встановлення стосунків між батьками та дітьми — це любов. (18-329, 13.08.1967)
Сім'я, створена на основі, в якій немає місця революційним елементам, непідвладна впливу якихось ідеологій або концепцій. Така сім'я навпаки спрямовує ідеологію та стоїть вище за неї. Сім'я, втілена на такій основі, навіть через десять, сто або тисячу років завжди буде незмінною. Вона збереже вигляд нації та країни. (25-87, 30.09.1969)
Що знаходиться в клунку любові? Якщо ви прийдете до країни первісної батьківщини та розгорнете цей клунок, звідти з'являться ідеальний чоловік та ідеальна дружина; більш того, з'явиться ідеальна сім'я.
За таких умов все буде відновлено найкращим чином. Отже, все буде найкращим: особистість, сім'я, рід, нація, держава та світ. Коли все буде кращим, то між ними не буде низького або високого. Будуть відновлені брати і сестри й родина. Для створення такої єдності необхідний дорогоцінний пакунок любові. (19-295, 10.03.1968)
1.2. Любов до суспільства, нації та людства проростає в сім'ї
Єдність, в основі якої знаходиться Бог, породжує найрізноманітніше обертання. Тому, дивлячись на те, як батьки люблять дітей, брати й сестри, слідуючи у своїх стосунках їх прикладу, повинні любити своїх молодших братів і сестер. В сім'ї, яка стає єдиною завдяки такій любові, розквітає сімейна любов. Потім вона стає любов'ю до суспільства, переростаючи в любов до нації. Якщо продовжити цей розвиток, то вона стане любов'ю до світу. Однак у наші дні це залишається незрозумілим. (28-168, 11.01.1970)
Як повинні любити один одного діти? Що має бути критерієм їхньої любові? Брати та сестри повинні любити один одного так, як люблять батько та мати. Від кого вони мають навчатися любити? Від батьків. (66-120, 18.04.1973)
Ідеальна любов втілюється в сім'ї. Однак Бог не зміг мати істинних дітей. Він не зміг мати істинних братів і сестер, істинне подружжя, тим більше Він не зміг стати Батьком. Отже, Божа воля полягає в тому, щоб все це було втілено. Любов залишатиметься тільки в такому місці. Люди залишать все в цьому світі та прийдуть туди, де втілюватиметься така любов. (19-314, 17.03.1968)
Що таке істинна любов? Це батьківська любов, подружня любов і любов дітей. Якщо в любові не встановлена традиція самопожертви на благо один одного, вона буде недовгою й розсиплеться. Узи батьківської любові до дітей непорушні, тому що батьки жертвують собою заради своїх дітей.
Якщо діти виросли отримуючи справжню батьківську любов, вони обов'язково будуть шанобливими до своїх батька й матері. Більш того, якщо подружжя каже один одному: «Ти стільки зробив для мене»,та прагне ще більше жертвувати та піклуватися один про одного, у таку сім'ю прийде щастя. Вона буде благословенним місцем, в яке прийде Бог. (43-323, 02.05.1971)
Що в сім'ї є найкращим? Це визначають не ваші діти. Що ж тоді у сім'ї має найбільшу цінність? Батьки. Особисто для вас цінність можуть мати влада, знання, а ще слава чи гроші, але батьки — це єдине, що переважає за цінністю всі ці речі. Після батьків ідуть ваш чоловік чи дружина, й потім — ваші діти.
Дійсно, чи є у вашій сім'ї щось цінніше за батьків, дружину чи дітей? Ні. Чому ж тоді нам подобаються батьки? Чому нам подобаються чоловік, дружина чи діти? Тому що між нами є любов.
Батьківська любов абсолютно необхідна дітям. Подружня любов абсолютно необхідна чоловіку та дружині. Крім того, в сім'ї абсолютно необхідна дружня любов між братами й сестрами та шанобливість, яку діти відчувають у душі по відношенню до батьків. (БСІК І-915)
Хто в сім'ї найкращий? Хіба це не батьки? А чому? Тому що вони ближче за всіх до нас, і з ними можливо підтримувати стосунки любові все життя. За батьками йдуть коханий чоловік чи дружина. Подружнє кохання в абсолютному сенсі не так тісно пов'язане з вічною любов'ю, яку дарують Небеса. Однак незважаючи на це, якщо у стосунках між чоловіком і дружиною любов стане безумовною, вона принесе в сім'ю щастя та гармонію. Хіба не стане вона тим найкращим, що є в такої сім'ї? Я так дивлюся на це питання.
Далі слідує дитяча любов до батьків, любов дітей, які прагнуть зробити щось для своїх батьків. Якщо діти можуть жертвувати собою заради батьків і любити їх з ясним позитивним настроєм, прагнучи до створення ідеального оточення, в якому пробиваються паростки надії завтрашнього дня і немає місця відчаю, така чиста та щира дитяча любов буде мати цінність, що необхідна для щастя цих дітей. (БСІК І-914)
Якби була сім'я, в якій бездоганно існує істинна батьківська, подружня та дитяча любов, така сім'я обов'язково була б найідеальнішою родиною в нашому світі. (БСІК І-914)
Візьмемо якусь сім'ю. Хто є її центром? Коли в ній є найстарший, точніше прадід, саме він буде її центром. Якщо члени родини будуть ігнорувати його, тому що він вже помирає, це все одно, що ігнорувати вертикальний світ. Навіть якщо він зістарився, він все одно є центром родини. Коли сідають за стіл, то насамперед треба подавати їжу саме прадіду. Навіть якщо його син є Президентом країни, все одно спершу необхідно подавати прадіду. Це тому, що син представляє горизонталь. (34-242, 13.09.1970)
Коли приходить нещастя? Тоді, коли зникає гніздо любові. Щаслива сім'я — це сім'я, в якій діти живуть і служать батькам, котрі є огорожею їхнього дому. В такій сім'ї вгорі — батьки, яких шанують як представників Небес, а на горизонтальному рівні її представляють чоловік та жінка, що не мали ніяких родових стосунків, а тепер пов'язані узами любові як подружжя, яке дотримується законів моралі та продовжує зв'язок поколінь. (19-305, 10.03.1968)
У сім'ї в людини неодмінно повинні бути батьки, дружина та діти. Тільки така сім'я стане оплотом щастя. Бог теж шукає людство, щоб знайти Своє щастя. В цьому немає ніякого сумніву. Він шукає оплот Свого щастя, але такий ідеал неможливий без людини. Якщо вони разом зав'яжуть стосунки, це принесе спільне щастя. Так само як ми відчуваємо щастя в сім'ї, де існує багатогранна емоційна атмосфера, Бог також бажає відчути щастя в такій обстановці. (32-198, 15.07.1970)
Хтось може сказати: «Якщо у мене буде ось стільки, я стану співати від радості та не буду нікому заздрити ні на землі, ні на небесах». Однак подібні зовнішні моменти не можуть скласти щастя. Вони можуть бути умовами, необхідними для того, щоб знайти щастя, але не самим щастям. Так що ж визначає чи відчуває себе людина щасливою, чи ні? У неї повинні бути улюблені батьки, чоловік чи дружина та діти. Ніхто не може цього заперечувати. Якщо у людини є тільки хтось один, вона відповідно відчує сум за тими, кого немає. В душі вона неодмінно буде настільки незадоволена, наскільки їй буде бракувати тих, кого немає. (21-140, 17.11.1968)
У чому полягає ідеал, який Бог мав намір здійснити за допомогою прабатьків людства? У тому, щоб чоловік і жінка з'єдналися та побудували ідеальну сім'ю. У цьому випадку центром цієї сім'ї не були б ні чоловік, ні жінка. Сім'я — це єдина ланка, утворена союзом батьків і дітей, чоловіка і дружини, але центром цієї ланки є Божа любов. Отже, висновок такий: воля Бога полягає в тому, щоб подружжя втілило досконалу сім'ю, керуючись Його любов'ю. (БСІК І-301)
Ідеальна сім'я, про яку ми ведемо мову, це місце, де батьки та діти, чоловік і дружина, а також брати та сестри прагнуть до єдності, в основі якої лежить істинна любов. З такої родини починається вічна світова рівність, яка є відправною точкою Царства Небесного на землі, в цій же точці автоматично починається Царство Небесне в духовному світі. (300-226, 14.03.1999)
Бог є джерелом істинної любові, тому, поєднавшись з істинною любов'ю, всі люди стають єдиним цілим. Батьки — це представники Бога або живий Бог. Чоловік та дружина один для одного є половинками Бога, а діти — немов маленький Бог. Таким чином, структура сім'ї, що складається з трьох поколінь, поєднаних істинною любов'ю, є фундаментом Царства Небесного. Без такого фундаменту неможливо побудувати Царство Небесне. Сім'я — це центр Всесвіту, її досконалість є основою для досконалості Всесвіту. Тому якщо ви любите Всесвіт настільки ж сильно, як і членів своєї родини, для вас буде відкрита дорога куди завгодно. У цьому випадку Бог, як Батько всього Всесвіту, займе положення загального центру любові. (298-306, 17.01.1999)
Основа первозданної сім'ї, центром якої є Бог, включає в себе всі види любові: чоловічу, жіночу, дитячу, батьківську та Божу любов. Кожен, хто оточений всіма видами любові та любить своїх батьків, чоловіка або дружину і дітей, перебуває в Царстві Небесному. (БСІК І-946)
Є таке прислів'я: «Мир у родині — успіх у всьому». Це означає, що коли у сім'ї злагода, всі інші справи йдуть на лад. Досконала сім'я — це гармонійна сім'я; вона є основою Царства Небесного. Сила, що рухає сім'ю — це істинна любов. Коли людина любить чистою та красивою любов'ю Бога та свою другу половину любить, як саме життя і більше, ніж саму себе — це і є істинна любов. В усьому Всесвіті Бог не створив нічого потужнішого за силу істинної любові. Істинна любов — це любов Бога. (219-118, 28.08.1991)
Людині необхідні стосунки між батьками та дітьми, подружні стосунки, а також стосунки між братами та сестрами. Ці три типи стосунків повинні перебувати в одній точці. Цей центр один. Негоже, щоб у стосунках між верхом і низом, правою та лівою сторонами, передом і тилом існували різні центри, тому що в такому випадку баланс у цих стосунках буде порушено. Отже, верх, низ, права та ліві сторони, перед і тил разом з центральною точкою утворюють число сім. Досягнути числа сім означає побудувати сім'ю, яка втілила гармонію та єдність, набувши досконалої сферичної форми, в якій існує досконала єдність у істинній любові, що її основою є Бог. (287-21, 10.08.1997)